اظهارات وزیر خارجه اردن درباره شهادت خبرنگار الجزیره

کدخبر: 494894
اقتصادنیوز: وزیر امورخارجه اردن درباره کشته شدن شیرین ابوعاقله، خبرنگار الجزیره در سرزمین‌های اشغالی اظهار کرد: همه شواهد نشان از کشته شدن خبرنگار الجزیره با شلیک نظامیان اسرائیلی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ایمن الصفدی وزیرامورخارجه اردن جمعه شب درخصوص کشته شدن شیرین ابوعاقله خبرنگار الجزیره در سرزمین‌های اشغالی گفت: همه شواهد نشان می دهد که خبرنگار الجزیره با شلیک نظامیان اسرائیلی کشته شده است.

الصفدی در گفت وگوی اختصاصی با شبکه "الجزیره" قطر همچنین با شدیدترین تعابیر اقدام رژیم صهیونیستی در مراسم خاکسپاری شیرین ابوعاقله خبرنگار این شبکه را محکوم کرد.

الصفدی افزود: اسرائیل مسؤول کامل بسته شدن افق صلح گسترده و عادلانه است.

وی گفت که تلاش‌های دولت اردن متوقف نشده است و ما همچنان برای پایان بخشیدن به اقدامات غیر قانونی اسرائیل علیه مسجد الاقصی پافشاری می‌کنیم.

الصفدی افزود که دولت امان نسبت به شرایط موجود که در نتیجه اقدامات اسرائیل به وجود آمده است و نمیتواند این اقدامات ادامه داشته باشد، [به اسرائیلی‌ها] هشدار دادیم.

وی درعین حال گفت که فعالیت و هماهنگی ما همچنان با دولت آمریکا برای فراهم شدن دفاع از ملت فلسطین ادامه دارد.

وزیرامورخارجه اردن قدس را بخشی از سرزمین‌های فلسطینی اشغالی دانست و گفت، اسرائیل هیچ حق حاکمیتی برآن نخواهد داشت.

وی ادامه داد: اسرائیل فرصت تحقق تشکیل دو دولت مستقل را به خاطر رفتارهای ادامه دار [در نقض تعهدات خود] از بین می برد.

الصفدی تصریح کرد که با ادامه اشغالگری و شرایط موجود که مستلزم یک اقدام واقعی بین‌المللی است، هیچ صلحی در سرزمین‌های اشغالی وجود نخواهد داشت.

وی بار دیگر تأکید کرد که هیچ صلحی در سایه اشغالگری، خشونت و  جنایات از جمله ترور شیرین ابوعاقله که بیانگر یک اقدام غیر انسانی است، وجود نخواهد داشت.

الصفدی در پایان گفت که تحول مهمی که در موضع دولت کنونی آمریکا بوجود آمده، آن است که واشنگتن حامی تشکیل دو دولت مستقل است.

نظامیان رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در یورش به جنین در کرانه باختری ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه «الجزیره» را در حالی که جلیقه خبرنگاری به تن داشت، کشتند و «علی السمودی» تهیه‌کننده این شبکه را زخمی کردند.

الجزیره در این باره اعلام کرد که السمودی بامداد امروز در کنار و همراه مرحوم شیرین ابوعاقله هنگام پوشش خبری یورش نظامیان اشغالگر اسرائیل به جنین از پشت سر هدف گرفته شد.

دولت قطر نیز در بیانیه‌ای به کشته شدن خبرنگار شبکه الجزیره به دست نظامیان اسرائیلی واکنش نشان داد و آن را به شدت محکوم کرد.

در همین پیوند، وزارت امور خارجه قطر نیز پس از این واقعه با صدور بیانیه‌ای کشته شدن شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره به دست نظامیان صهیونیست را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده بود، ترور ابوعاقله، جنایتی فجیع، نقض آشکار قوانین بین المللی و حمله به آزادی مطبوعات و رسانه‌ است.

تیتر یک
  • پس لرزه اظهارات رابرت مالی در بازار ارز ایران

    اقتصادنیوز ، بازار ارز و طلا امروز شاهد پیشروی همزمان قیمت دلار متشکل، قیمت سکه و قیمت طلا بود.

از دست ندهید
فلای تودی