قدردانی وزارت خارجه افغانستان از ایران

کدخبر: 503929
اقتصادنیوز: وزارت خارجه افغانستان از پیام های تسلیت و ابراز همدردی مقامات کشورمان و همچنین ارسال به موقع کمک های ایران برای زلزله زدگان افغانستانی و استقبال و قدردانی مردم افغانستان از وصول این کمک‌ها قدردانی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان در گفت وگوی تلفنی با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، ضمن تشکر از پیام های تسلیت و ابراز همدردی مقامات کشورمان و همچنین ارسال به موقع کمک های جمهوری اسلامی ایران برای زلزله زدگان  افغانستانی و استقبال و قدردانی مردم افغانستان از وصول این کمک ها، اظهار کرد: در شرایط کنونی فراهم کردن سرپناه برای زلزله زدگان بسیار مهم است.

سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان ضمن قدردانی مجدد از ارائه خدمات گسترده به مردم این کشور در شرایط سخت و دشوار کنونی، بر اهتمام این کشور برای توسعه و گسترش روابط تاکید کرد.

بنا بر اعلام وزارت امور خارجه ایران ،وی در این گفت وگوی تلفنی خواستار اعزام یک هیئت از بخش کشاورزی و مبارزه با مواد مخدر افغانستان جهت دیدار از جمهوری اسلامی ایران شد.

امیرخان متقی همچنین از ادامه رایزنی های دوجانبه و اعزام هیات تخصصی از وزارت نیروی جمهوری اسلامی برای پیگیری حق آبه ایران استقبال کرد.

تیتر یک
از دست ندهید