سومین حمله راکتی به شرکت اماراتی «دانا گاز»

کدخبر: 504138
اقتصادنیوز: شرکت اماراتی دانه گاز در غرب کرکوک عصر امروز برای چندمین بار طی سه روز اخیر هدف حمله راکتی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، از السومریه، یک منبع امنیتی عراقی از هدف قرار گرفتن میدان گازی در استان سلیمانیه عراق خبر داد.

بر اساس این گزارش، میدان گازی در بخش چمچمال استان سلیمانیه عراق امروز شنبه برای سومین بار در ۷۲ ساعت گذشته مورد حمله موشکی قرار گرفت.

شبکه الجزیره هم گزارش داد: شرکت اماراتی «دانه گاز» در غرب کرکوک عصر امروز (شنبه) برای سومین بار طی سه روز اخیر هدف حمله راکتی افراد ناشناس قرار گرفت.

این حملات با چهار راکت ۱۰۷ میلیمتری صورت گرفت و شرکت دانه گاز امارات در منطقه چمچال استان سلیمانیه (غرب کرکوک) هدف این حملات بود.

گفتنی است که عصر دیروز جمعه هم به تأسیسات شرکت دانه گاز در شمال عراق حمله راکتی شد. عصر چهارشنبه گذشته نیز این شرکت اماراتی «دانه گاز» هدف حمله راکتی قرار گرفت، که بر اساس بیانیه‌های رسمی خسارت چندانی در پی نداشت.

شرکت مذکور بزرگترین و نخستین شرکت منطقه‌ای در بخش خصوصی است که در زمینه گاز طبیعی درخاورمیانه فعایت می‌کند.این شرکت در سال ۲۰۰۵ توسط سیصد موسس برجسته از تمامی دولت‌های شورای همکاری خلیج فارس تشکیل شد که سهام آن در بازار بورس ابوظبی درج شد. مقر اصلی آن در شارجه امارات است و دفاتری در عربستان سعودی، اقلیم کردستان، مصر و انگلیس دارد.

تیتر یک
از دست ندهید