قالیباف: پدافند غیرعامل از موضوعات حیاتی کشور است

کدخبر: 504258
رئیس مجلس گفت: پدافند غیرعامل یکی از موضوعات حیاتی کشور است،البته با عنایت مقام معظم رهبری،پدافند غیرعامل یک دهه است که کار خود را به بهترین شکل انجام می‌دهد اما نیازمند یک قانون هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه ۵ تیرماه) در صحن علنی مجلس در مخالفت با تصویب طرح تأسیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: ما مسئولین کشور را مداوم به مسئولیت‌ها و کارهای مختلف درگیر می‌کنیم و سازمان‌های مختلفی اضافه می‌کنیم. پدافند غیرعامل جزو عناصر مهم و تشکیلات حیاتی است اما امروز بدون اینکه سازمان عریض و طویلی داشته باشد، کار خود را انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: به جهت کوچک سازی دولت‌ها و تشکیلات اداری باید این موضوع از دستور کار خارج شود. کارهای مهم‌تر و اساسی‌تری در مجلس وجود دارد.

نیک بین در ادامه در تذکری خطاب به قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آقای قالیباف اگر این دستور کارهایی که روزها و هفته‌ها به صحن آمده است در مجلس بررسی نشود، چه اتفاقی می‌افتد؟ خواهشمند است موارد حیاتی که گره‌های مهمی را از کار مردم باز می‌کند به صحن مجلس بیاورید.

نیک بین تاکید کرد: مواردی که از وضع معیشت معلمان، مدرسان و کارگران گره باز می‌کند در دستور کار مجلس قرار بگیرد. اگر نیاز به استیضاح یک وزیر است این اقدام انجام شود اگر نیاز به تذکرات تنقیح قوانین و حذف قانون زائد ضرورت دارد باید این موارد به صحن بیایند.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل یا عدم تشکیل سازمان پدافند غیرعامل دردی از دردهای مردم دوا نمی‌کند، نباید وقت مجلس صرف عناوین غیرضروری و غیر واجب شود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر و مخالفت نیک بین گفت: پدافند غیرعامل یکی از موضوعات حیاتی کشور است، مشکلاتی که مدتی قبل در بحث مربوط به توزیع بنزین و مسائل فنی پیش آمد و همچنین حمله سایبری اخیر به شهرداری‌ها در همین حوزه پدافند غیرعامل تعریف می‌شود.

قالیباف اظهار کرد: البته به خاطر توجه و عنایت رهبری این مجموعه بیش از یک دهه است که کار خود را به خوبی انجام می‌دهد اما نیازمند به یک قانون است و ضرورت دارد به قانونی شدن آن رسیدگی شود.

قالیباف عنوان کرد: در بحث کارگران ساختمانی که به آن اشاره شد قانون مربوط به رسیدگی به وضعیت آنها تصویب شده است بنابراین مجلس دغدغه روز مردم را مورد توجه قرار داده و معیشت جامعه در اولویت نمایندگان بوده است.

وی افزود: مصوبه قبلی امروز مجلس نیز که کلیات آن به تصویب رسید برای آن بود که دولت و مجلس به سمتی بروند که شرکت‌های واسطه را حذف کنند و امنیت شغلی و قراردادهای معینی در نظر بگیرند لذا این موضوعات در اولویت مجلس قرار داشته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع پدافند غیرعامل اهمیت و ضرورت دارد که زحمت زیادی در کمیسیون امنیت ملی برای آن کشیده شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی