واکنش آمریکا به پرتاب ماهواره‌بر تحقیقاتی ذوالجناح

کدخبر: 504395
اقتصادنیوز: سخنگوی کاخ سفید در واکنش به پرتاب ماهواره‌بر تحقیقاتی ذوالجناح ادعا کرد که از این موضوع آگاه بوده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، از رسانه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل، سخنگوی کاخ سفید امروز یکشنبه در اقدامی مداخله جویانه به پرتاب موفق دومین ماهواره بر تحقیقاتی ایران با نام «ذوالجناح» واکنش نشان داد.

سخنگوی کاخ سفید در این خصوص ادعا کرد که از این موضوع آگاه بوده؛ اما آن را «غیرمفید و بی ثبات کننده» می داند!

کاخ سفید در این باره اضافه کرد که کشورش به استفاده از تحریم ها و سایر اقدامات برای ممانعت از پیشرفت بیشتر ایران در برنامه موشکی بالستیک متعهد خواهد بود!

به گزارش این رسانه صهیونیستی، «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پیشتر در واکنش به آمادگی ایران برای این پرتاب گفته بود که واشنکتن خواستار تنش زدایی از سوی تهران است!

وی بدون اشار به تحرکات دائمی کشورش در منطقه غرب آسیا در این خصوص با طرح ادعایی مضحک مدعی شده بود: ایران تشدید تنش ها را انتخاب کرده است! این ایران است که پیوسته اقدامات تحریک آمیز را انتخاب کرده است!

از سوی دیگر، «راب لودویک» (Rob Lodewick) یکی از سخنگویان پنتاگون نیز در واکنش به آمادگی ایران برای پرتاب ذوالجناح گفته بود: ارتش آمریکا به نظارت دقیق ایران بر پیگیری فناوری پرتاب فضایی و چگونگی ارتباط آن با پیشرفت ها در برنامه موشک های بالستیک تهران ادامه می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ماهواره بر ذوالجناح در بهمن ماه سال ۹۹ برای نخستین بار با هدف دستیابی به فن آوری قدرتمندترین موتور سوخت جامد در کشور مورد تست و ارزیابی قرار گرفت.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی