عصبانیت شدید کره‌ جنوبی از آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی

کدخبر: 504922
اقتصادنیوز: وزیر اتحاد کره جنوبی با انتقاد شدید از برنامه‌های آزمایش هسته‌ای کره شمالی که قرار است هفته‌های آتی انجام شود، گفت: دولت کره جنوبی به چنین آزمایش‌هایی واکنش شدید نشان خواهد داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وون یانگ سه، وزیر اتحاد کره جنوبی از پاسخ سخت دولت این کشور در برابر آزمایش‌های هسته‌ای همسایه شمالی خبر داده است.

نشنال اینترنست گزارش داد، وون یانگ سه، بشدت از کره شمالی به دلیل برنامه‌های آزمایش هسته‌ای این کشور که قرار است در هفته‌های آینده انجام شود، انتقاد کرد و  گفت که دولت کره جنوبی به چنین آزمایش‌هایی واکنش شدید نشان خواهد داد.

وی  در یک کنفرانس مطبوعاتی در سئول پایتخت کره جنوبی گفت: کشورش همچنان به مذاکرات دوطرف برای پایان دادن به آزمایش‌های هسته‌ای امیدوار است و سیاست گفتگو را با همسایه شمالی خود ادامه خواهد داد.

وی گفت: پاسخ احتمال دولت کره جنوبی در برابر یک آزمایش سلاح هسته‌ای از سوی کره شمالی بسیار شدیدتر از گذشته خواهد بود.

یون سوک یول رئیس جمهور جدید کره جنوبی نسبت به دولت‌های قبل سیاست سخت‌تری نسبت به آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی اتخاذ کرده است.

یانگ سه اوایل هفته اعلام کرد که پیونگ یانگ برای آزمایش‌های هسته‌ای جدیدی در هفته‌های آینده آماده می‌شود. این تصمیم دولت کره شمالی با انتقاد غرب روبرو شده است.

کره شمالی نزدیک به پنج سال است که آزمایشی مربوط به سلاح‌های هسته‌ای انجام نداده است ولی در طول این پنج سال آزمایش‌های متعددی در سامانه‌های موشکی داشته است. در ماه‌های نخست سال میلادی جدید پیونگ یانگ هجده آزمایش موشک‌های با قابلیت کلاهک هسته‌ای داشت.

تیتر یک
از دست ندهید