رئیسی پیام تبریک صادر کرد

کدخبر: 506468
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور فرارسیدن سالروز استقلال الجزایر و ونزوئلا را در پیام‌های جداگانه‌ای به رئیس‌جمهور و مردم آن کشورها تبریک گفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در پیامی با تبریک فرارسیدن شصتمین سالگرد استقلال جمهوری دموکراتیک خلق الجزایر به «عبدالمجید تبون» رئیس جمهور و مردم این کشور آورده است: برقراری و تداوم روابط دوستانه دو کشور از آغازین روز استقلال الجزایر، دلیل درایت و علاقه‌مندی رهبران دو کشور و وجود مشترکات تاریخی، دینی، فرهنگی و سیاسی میان دو ملت بوده است.

رئیس جمهور همچنین اظهار کرده است: امیدواریم در دوره ریاست آقای عبدالمجید تبون نیز شاهد تحکیم هرچه بیشتر پیوندهای دوستی و توسعه و گسترش همکاری‌ها و مناسبات دوجانبه در تمامی زمینه‌ها و به‌ویژه اقتصادی باشیم.

رئیسی همچنین در پیامی با تبریک فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری بولیواری ونزوئلا به‌عنوان یادآور تلاش‌های سیمون بولیوار فقید برای آزادی ونزوئلا و کشورهای آمریکای لاتین، به «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور و مردم این کشور آورده است: این روز تاریخی، نماد تلاش‌های کشورهای آزادی‌خواه برای رهایی از سلطه استعمار است.

رئیس جمهور با بیان اینکه "اطمینان دارم با گسترش روابط دوجانبه و استفاده از الگوی مقاومت فعال در برابر زیاده‌خواهی کشورهای امپریالیست، پیروزی حتمی خواهد بود"، ابراز کرده است: امیدواریم با تعمیق بیش از پیش مناسبات دوستانه و استراتژیک دو کشور و اجرای توافقات صورت‌گرفته، شاهد گسترش هرچه بیشتر روابط میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا باشیم.

تیتر یک
از دست ندهید