مخالفت شبه نظامیان کُرد سوریه با درخواست آمریکا

کدخبر: 506872
اقتصادنیوز: منابع خبری پنجشنبه شب گزارش دادند، شبه نظامیان کُرد سوریه با درخواست آمریکا برای تخلیه شهر منبج واقع در شمال این کشور و واگذاری آن به ارتش ترکیه مخالفت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از خبرگزاری آلمان، یک منبع رسمی در شورای شهر منبج واقع در حومه شرقی حلب وابسته به اداره خود مختار شمال سوریه اعلام کرد که شبه نظامیان کرد با پیشنهاد هیأت آمریکایی که روز چهارشنبه از این شهر دیدن کرده بود، برای واگذاری این شهر به ارتش ترکیه مخالفت کردند.

بر اساس این گزارش، هیأتی از نیروهای آمریکایی روز چهارشنبه وارد شهر منبج شدند و دو جلسه با شورای نظامی و شورای مدنی شبه نظامیان کُرد برگزار کردند و از آنها خواستند تا شهر منبج را که تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) است به ارتش ترکیه تحویل دهند تا از انجام عملیات نظامی ترکیه در این شهر جلوگیری شود.

این گزارش می‌افزاید، شبه نظامیان کرد تأکید کردند که این شهر را تخلیه نخواهند کرد و به ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به این کشور واگذار نمی‌کنند.

این منبع همچنین گفته است که نیروهای قسد تجهیزات و نیروهای بیشتری برای دفاع به شهر منبج فرستادند و مسیرهای ارتباطی را مین گذاری کردند.

نیروهای ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن، به اعزام نیروهای کمکی نظامی به مناطق حومه شمالی و شرقی حلب و حومه رقه ادامه می‌دهند تا برای عملیات نظامی علیه نیروهای قسد که تحت حمایت آمریکا هستند، آماده شوند.

برخی از رسانه‌های نزدیک به تروریست‌ها در شمال سوریه هم از آماده شدن ترکیه برای حمله جدید به شمال سوریه خبر می‌دهند.

رجب طیب اردوغان رئیس ‌جمهور ترکیه پیشتر در سخنانی گفته بود که «مقام‌های کشورش در حال انجام مقدمات لازم و آماده سازی برای انجام یک عملیات نظامی در شمال سوریه هستند».

وی چندی روز پیش هم اعلام کرده بود که «منطقه در امتداد ۳۰ کیلومتری مرزهای جنوبی ترکیه، برای ما منطقه امنیتی محسوب می‌شود و نمی‌خواهیم کسی در این منطقه ما را آزار دهد، لذا عملیات جدیدی را انجام خواهیم داد».

دولت و مردم سوریه خواستار خروج نیروهای ترکیه از خاک کشورشان هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی