واکنش جبهه اصلاحات ایران به بازداشت مصطفی تاجزاده

کدخبر: 507292
اقتصادنیوز: جبهه اصلاحات ایران در واکنش به بازداشت مصطفی تاجزاده، این اقدام را محکوم کرد و خواستار آزادی این فعال سیاسی اصلاح‌طلب شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از منیبان، جبههٔ اصلاحات ایران با صدور بیانیه ای خواستار آزادی سیدمصطفی تاج زاده، فعال سیاسی اصلاح طلب شد.

در بیانیهٔ جبههٔ اصلاحات ایران آمده است: آثار تحریم‌های ظالمانهٔ آمریکا، سیاست‌های نامناسب دولت و مجلس و ضعف‌های فزایندهٔ مدیریتی کشور زندگی اکثریت مردم ایران را با مشکلات حادی رو برو کرده و به یک نارضایتی گسترده منجر شده است.

این بیانیه با انتقاد از ایجاد بحران در کشور نوشت:

بازداشت ناگهانی آقای سید مصطفی تاجزاده در یک روز تعطیل و با گسیل تعداد زیادی مأمور عجیب و حیرت‌انگیز است و موجب شد که مجمع عمومی جبههٔ اصلاحات ایران جلسهٔ فوق‌العاده برگزار کند و موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

هنوز مسئولان مربوطه در این مورد اطلاع‌رسانی نکرده‌اند و دلیل بازداشت او، آن هم به این شکل، روشن نیست. همه می‌دانند که آقای تاجزاده اصلاح‌طلبی است که همیشه بر قانونگرایی و خشونت‌پرهیزی تأکید داشته و به آن پایبند بوده است.

جبهه اصلاحات ایران با اشاره به «فعالیت سیاسی فردی اصلاح‌طلبانه» تاج زاده، او را «در زمره پرمخاطب‌ترین و اثرگذارترین اصلاح‌طلبان» دانست و افزود: گمان می‌رود همین جایگاه و صراحت و شجاعت او در بیان نظرات دلسوزانه و اعلام مواضع شفاف و بی‌پیرایه موجب این برخورد با او شده است.

واکنش اصلاح طلبان به بازداشت تاج زاده+ جزئیات

این بیانیه سپس با بیان اینکه جبههٔ اصلاحات ایران به همهٔ مصادیق سلب امنیت و حقوق اساسی و آزادی هر یک از شهروندان ایران معترض است، از بازداشت تاج زاده که «یک اصلاح‌طلب برجسته و صاحب‌نظر و دارای مرزبندی‌های روشن با بانیان و حافظان وضع موجود از یک‌سو و براندازان و ویرانی‌طلبان از سوی دیگر است»، انتقاد کرد و خواهان آزادی هرچه زودتر او شد.

در پایان این بیانیه آمده است: از رییس محترم قوه قضائیه می‌خواهیم مطابق وعده‌ها و رویکردهای اعلامی خود این موضوع را بررسی کند، در صورت مداخلهٔ بی‌رویهٔ ضابطان یا بی‌مبالاتی اشخاص و مقامات قضایی در این مورد، پیگیری جزایی لازم را در دستور قرار دهد و روند آن را به اطلاع افکار عمومی برساند.

تیتر یک
  • بررسی بازار طلا و سکه در نیمه اول مرداد ۱۴۰۱

    اقتصادنیوز: بررسی قیمت سکه در نیمه اول مرداد ۱۴۰۱ نشان می دهد که این فلز گران بها در محدوده ۱۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومان…

از دست ندهید
فلای تودی