هشدار جدی صدر اعظم آلمان درخصوص امنیت انرژی

کدخبر: 507319
اقتصادنیوز: اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان درخصوص مشکل امنیت انرژی هشدار داد که این مشکل برای چند سال آلمان را نگران خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، «اولاف شولتز» صدر اعظم آلمان روز یکشنبه هشدار داد که مشکل امنیت انرژی، آلمان را برای چند سال نگران خواهد کرد.
وی در ادامه سخنانش گفت: «ما تا حد امکان برای کمبودهای احتمالی برق آماده می‌شویم و به دنبال احداث خطوط جدید گاز و نیروگاه‌های ال‌ان‌جی هستیم».
از سوی دیگر «برونو لومر» وزیر دارایی فرانسه، نسبت به تأثیر بحران انرژی بر فرانسوی‌ها در زمستان آتی هشدار داد و تأکید کرد که فشار بر انرژی باعث افزایش ۱۲ میلیارد یورویی بدهی‌ها شده است.
لومر امروز طی یک کنفرانس مطبوعاتی به مناسبت نشست‌های اقتصادی در اکس آن پروونس گفت: افزایش قیمت انرژی بودجه را تحت فشار سنگین گذاشته است.
لومر گفت: ما با انتخاب‌های پیچیده‌ای روبرو هستیم، نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم، انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است.
جنگ روسیه و اوکراین موجب افزایش قیمت منابع انرژی به ویژه گاز طبیعی شده و همین موضوع کشورهای اروپایی را بر آن داشته تا مردم را به کاهش مصرف دعوت کنند.
از زمان آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین بازار انرژی جهان به دلیل افزایش تقاضا و محدودیت عرضه و از همه آنها مهم‌تر، تحریم‌های شدیدی که کشورهای غربی علیه روسیه اعمال کرده‌اند، در وضعیتی بحرانی قرار گرفته و اقتصادهای سراسر جهان، بالاخص اقتصادهای غربی را با بحران تورم و قیمت‌های بی‌سابقه انرژی روبه‌رو کرده است.
از سوی دیگر «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه هم پرداخت هزینه‌های گاز طبیعی صادراتی این کشور به اتحادیه اروپا و سایر کشور‌هایی که اقدامات محدودکننده علیه روسیه اعمال کرده‌اند را از یورو و دلار به روبل تغییر داده است.
۴۰درصد از گاز و زغال‌سنگ مصرفی اروپا و یک چهارم نفت و محصولات نفتی این قاره سبز از روسیه تأمین می‌شود و از همین رو قطع کامل واردات گاز روسیه و جایگزین کردن منابع دیگر برای اروپا غیرممکن است.

تیتر یک
از دست ندهید