آمریکا در مقابل روسیه کوتاه آمد

کدخبر: 508399
اقتصادنیوز: ایالات متحده به‌طور موقت اجازه فعالیت با شرکت «گازپروم جرمانیا» زیرمجموعه سابق شرکت گازپروم را صادر و تحریم‌ها علیه شعبه «آلفا بانک» در قزاقستان را لغو کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که معاملات مربوط به کودهای شیمیایی، غذا، دانه‌های روغنی، دارو و تجهیزات پزشکی با روسیه را مجاز کرده است.

النشره گزارش داد، این وزارتخانه در بیانیه‌ای نهادهای مرتبط با رفع محدود تحریم‌ها علیه روسیه را این گونه اعلام کرد: تمام معاملات مربوط به تولید، ساخت، فروش یا انتقال کالاها یا تجهیزات کشاورزی، دارو و فرآورده‌های پزشکی و به روز رسانی نرم افزارهای تجهیزات پزشکی و تحقیقات بالینی مربوط به تشخیص و پیشگیری از بیماری همه گیر کووید -۱۹.

در بخش دیگری از بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: این معافیت به صورت ویژه محصولات غذایی برای انسان و حیوانات، کودهای معدنی و آلی، بذر و داروها و تجهیزات پزشکی را شامل می‌شود.

آمریکا همچنین اعلام کرد که به طور موقت اجازه فعالیت با شرکت «گازپروم جرمانیا» زیرمجموعه سابق شرکت گازپروم را صادر و تحریم‌ها علیه شعبه «آلفا بانک» در قزاقستان را لغو کرده است.

لغو محدود تحریم‌های آمریکا علیه روسیه در حالی انجام می‌شود که فعالیت شبکه اصلی انتقال گاز روسیه به اروپا (نورد استریم -۱) از چند روز پیش و به مدت ۱۰ روز با هدف انجام اقدامات تعمیر و نگهداری متوقف شده است ولی غربی‌ها از ادامه توقف آن به شدت هراس دارند.

در عرصه سیاسی و نظامی نیز تنش‌ها بین روسیه و غرب همچنان ادامه دارد و سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته گفت که واشنگتن در حال انتقال تسلیحات آمریکایی به کی یف است که استفاده از آنها باعث طولانی شدن درگیری در اوکراین و کشته شدن مردم می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی