مقصد اولین سفر خارجی رئیس جدید امارات مشخص شد

کدخبر: 508421
اقتصادنیوز: محمد بن زاید آل نهیان، رئیس جدید امارات هفته پیش رو برای رایزنی در مورد تقویت روابط دوجانبه به فرانسه خواهد رفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از قدس آنلاین، خبرگزاری امارات اعلام کرد که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه دوشنبه آینده در کاخ الیزه با محمد بن زاید آل نهیان، همتای اماراتی خود دیدار خواهد کرد.

روسیا الیوم گزارش داد، براساس اعلام این خبرگزاری هدف از این سفر، گفت وگو درباره چشم اندازهای همکاری و اقدام مشترک در جنبه‌های مختلف به ویژه در زمینه‌های انرژی‌، تغییرات اقلیمی و فناوری پیشرفته، فرهنگ و فضا و همین طور افزایش همکاری در بخش‌های آموزشی است.

طبق اعلام این خبرگزاری دو طرف همچنین درباره موضوعات منطقه‌ای و بین المللی و راه‌های تقویت امنیت و ثبات در منطقه گفت وگو خواهند کرد.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی کاخ الیزه، دیدار روسای جمهور دو کشور با ضیافت شام رسمی در باغ کاخ ورسای ادامه می‌یابد. طبق این بیانیه موضوعات تعمیق روابط دوجانبه و گسترش همکاری‌ها میان دو کشور مباحث اصلی گفتگوها خواهند بود.

در این بیانیه آمده که تقویت روابط دوجانبه نزدیک به ویژه در زمینه سرمایه‌گذاری و فرهنگی و بررسی راه‌های تعامل با بحران جهانی انرژی و تلاش‌های مشترک برای ثبات و امنیت منطقه‌ای مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی