رویارویی دو زیردریایی روسی با ناوگان انگلیس در دریای شمال

کدخبر: 509887
اقتصادنیوز: یک کشتی جنگی انگلیس توانست حضور یک زیردریایی حامل موشک کروز و یک زیردریایی کلاس رزمی روسیه را در مجاورت مرزهای نروژ ردیابی کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ناوگان دریایی انگلیس روز جمعه دو زیردریایی روس را در دریای شمال رهگیری کردند.

روزنامه ایندیپندنت گزارش داد، کشتی جنگی «اچ‌ام‌اس پورتلند» انگلیس توانست حضور یک زیردریایی حامل موشک کروز و یک زیردریایی کلاس رزمی روسیه را در مجاورت مرزهای نروژ ردیابی کند.

بالگردهای ویژه مجهز به سونار، حسگرهای مخصوص و اژدر، برای دنبال کردن این دو زیردریایی متعلق به ناوگان شمالی روسیه استفاده شدند. علاوه بر این، یک هواپیمای گشت‌زنی تردد دریایی نیز در این مأموریت حضور داشت.

ایندیپندنت نوشت، ظرف ۱۷ سال گذشته، ۵۰۴ هشدار واکنش سریع در سرتاسر انگلیس صادر شده است تا با ورود هواپیماها و کشتی‌های روس به حریم آبی این کشور مقابله کنند.

آب‌های شمال اروپا یکی از صحنه های تقابل راهبردی روسیه و غرب محسوب می‌شود. اواخر سال گذشته کشتی‌های متعلق به ناوگان شمالی روسیه رزمایش رهگیری و انهدام زیردریایی‌های دشمن در دریای نروژ را با موفقیت به اتمام رساند.

از زمان شروع جنگ اوکراین، جنگنده‌های ناتو چندین بار هواپیماهای روسی را بر فراز دریای بالتیک و دریای سیاه رهگیری کردند. ناتو مدعی شد که تمام این ماموریت‌ها به شیوه‌ای امن و معمول انجام شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی