وعده‌های عجیب و غریب زاکانی/ نمی‌گذاریم حسرت به دل شوید

کدخبر: 510178
شهردار تهران در آیین کلنگ زنی احداث سه هزار واحد مسکونی قرارگاه جهادی تامین مسکن شهر تهران گفت:ما نمی‌گذاریم حسرت خانه دار شدن در دل جوانان عزیز ما بماند و نخواهیم گذاشت بخش عمده ای از درآمد مردم مصروف حوزه مسکن شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، آیین کلنگ زنی احداث سه هزار واحد مسکونی قرارگاه جهادی تامین مسکن شهر تهران عصر امروز - شنبه یکم مرداد ۱۴۰۱- با حضور شهردار تهران، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سرپرست سازمان نوسازی شهرداری تهران و... برگزار شد. 

 

 

شهردار تهران در این مراسم گفت: امروز اگر یک میلیون مسکن در تهران کم داریم و به نیاز مردم بی‌توجهی شده و این مساله سبب اجاره نشینی بخش زیادی از مردم شده  و آرزوی صاحب مسکن شدن مردم به ۶۷ سال رسیده، دستاورد مسیر طی شده و تفکر غلطی است که در گذشته حاکم بود.

علیرضا زاکانی اضافه‌ کرد: امروز به برکت اهتمام دولت و نقش آفرینی نیروهایی که خودشان را نوکر مردم می‌بینند، این مسیر تغییر کرده و یک ریل گذاری جدید در کشور شروع شده، ما نیز در کنار دولت انقلابی مسیری را انتخاب کردیم که نسبت به نیاز مردم بی‌مسئولیت نباشیم.

منطقه ۱۸ و ۱۹ تبدیل به قطب توسعه شود

او با بیان اینکه امروز در این مکان جمع شدیم تا بخشی از این گام‌های بلند را در منطقه ۱۸ برداریم، گفت: از بنیاد مسکن تقاضا داریم تا ساخت و ساز ۴ هزار واحد دیگر را نیز به زودی داشته باشیم؛ امروز این اهتمام را می‌بینیم که از قانون جهش مسکن به بهترین نحوی استفاده شود تا جبران کننده آلام و دردهای قبلی باشیم و بتوانیم تعهدی که ناظر به مسکن داریم را پاسخ دهیم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه شورا و شهرداری تهران امروز یکپارچه و منسجم به دنبال ایجاد بسترسازی به این نیاز است که هم در بسته تملک و هم در بسته اجاره نشینی ورود کند، توضیح داد:  سازمان نوسازی با جدیت به این مساله ورود پیدا کرده و در کنار آن وعده دیگر ما نه گفتن به بی‌عدالتی است، بی‌عدالتی که در شهر ما دیده می‌شود و فاصله جنوب و شمال در آن وجود دارد.

زاکانی تصریح کرد: حرکت های جدی در مناطق مستعد شهر برای پیشرفت و آبادانی آنها انجام خواهیم داد و این همت عالی مصروف این شود که چهره منطقه ۱۸ تغییر پیدا کند و مردم از نوسازی گسترده بهره ببرند و این منطقه تبدیل به یک قطب توسعه شود و این مسأله درباره منطقه ۱۹ نیز باید رخ دهد. 

امضای تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن و ستاد اجرایی

او  در ادامه به تغییر رویکرد کمیسیون ماده پنج اشاره کرد و گفت: این کمیسیون به دنبال حرکت در مسیر تحول در حوزه ساخت وساز است و به تکلیف قانونی خود برای بارگذاری بیشتر مبتنی بر ظرفیت ها طبق ضوابط و چارچوب‌ها ، عمل خواهد کرد؛ بر همین اساس طرح‌های موضوعی برای تغییر کالبدی شهر برای رفع رکود اجرا می‌شود و تا امروز حدود ۱۷ طرح در کمیسیون ماده پنچ تصویب شده است .

شهردار تهران افزود: همچنین در کنار ساخت این واحدها، ساخت مجموعه‌های تفریحی و رفاهی را در منطقه‌ها دنبال می‌کنیم ، ضمن اینکه موضوع توجه به حمل و نقل عمومی در دستور کار است و هفته پیش عملیات اجرایی خط ۱۰ آغاز شده و در حال حاضر موضوع ما خط ۱۱ است که این مناطق را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

زاکانی در پایان با اشاره به اینکه این هفته امضای تفاهم نامه‌هایی را با بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی داریم که ظرفیت‌هایی برای ما ایجاد می‌کند، بیان کرد: ما نمی‌گذاریم حسرت خانه دار شدن در دل جوانان عزیز ما بماند و نخواهیم گذاشت بخش عمده ای از درآمد مردم مصروف حوزه مسکن شود. 

تیتر یک
از دست ندهید