واکنش تندوتیز بلاروس به سیاست‌های خصمانه انگلیس

کدخبر: 511424
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه بلاروس در قالب بیانیه‌ای گفت: انگلیس سیاست‌هایی در پیش گرفته است که به طور سازمان یافته هدف اعمال آسیب حداکثری بر شهروندان بلاروسی و نهادهای قانونی را دنبال می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بلاروس روز جمعه در اعتراض به آنچه رفتارهای خصمانه و غیردوستانه لندن نامید، سفیر خود از انگیس را فراخواند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، وزارت امور خارجه بلاروس با صدور بیانیه ای اعلام کرد که انگلیس سیاست هایی در پیش گرفته است که به طور سازمان یافته هدف اعمال آسیب حداکثری بر شهروندان بلاروسی و نهادهای قانونی را دنبال می کند.

وزارت مزبور در این بیانیه به تحریم های شرکت های بلاروسی، تحریم شرکت ملی هواپیمایی بلاویا و اعمال محدودیت هایی بر رسانه دولتی بلاروس اشاره داشت.

وزارت امور خارجه بلاروس همچنین نسبت به آنچه «تئاتر سیاسی» سیاست داخلی انگلیس خواند، تاخت و از سیاستمداران خواست نه برای رتبه بندی شخصی، بلکه به نفع مردم انگلیس کار کنند.

مناسبات بین بلاروس و غرب از زمانی که تجمعات اعتراضی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بلاروس سرکوب شد، پرتنش شده است.

بلاروس همچنین به روسیه اجازه داده است از خاک این کشور برای آغاز حمله به اوکراین استفاده کند.

الکساندور لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس  به کرملین برای حمایت دیپلماتیک، نظامی و مالی نزدیکتر شده است.

حمله روسیه به اوکراین ۵ اسفند ۱۴۰۰ آغاز شد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نخست در روز ۲ اسفند ۱۴۰۰ با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

وی سه روز پس از آن آغاز عملیات نظامی ویژه علیه اوکراین را اعلام کرد و روابط پرتنش مسکو- کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضع داد.

درگیری ها در اوکراین و نیز واکنش ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران،۲۸ مرداد

    اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی