موضع جدید جنبش انصارالله درباره آتش بس یمن

کدخبر: 512514
اقتصادنیوز: انصارالله یمن درباره دیدگاه خود درباره آتش‌بس این کشور به سازمان ملل گفت: این جنبش در صورتی با تمدید آتش بس موافقت می کند که ائتلاف سعودی عملیات نظامی را متوقف کند و محدودیت‌های تحمیلی بر فرودگاه بین‌المللی صنعا و بندرالحدیده برداشته شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، جنبش انصارالله یمن امروز سه شنبه دیدگاه خود را درباره آتش بس این کشور که چند ساعت آینده به اتمام می رسد، به سازمان ملل متحد اعلام کرد.

المسیره گزارش داد، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله و رئیس هیئت مذاکره کننده این جنبش گفت: صبح امروز نتایج گفتگوها و دیدگاه خود را در مورد روند آتش، پرداخت حقوق کارمندان، بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا و بندر الحدیده را به سازمان ملل اعلام کردیم.

وی از تلاش های کشور عمان در مورد بازگشایی فرودگاه صنعا، بندر الحدیده و اجرای آتش بس واقعی قدردانی کرد.

جنبش انصارالله یمن تاکید کرده است که در صورتی با تمدید آتش بس موافقت می کند که ائتلاف متجاوز سعودی عملیات نظامی را متوقف کند و محدودیت های تحمیلی بر فرودگاه بین المللی صنعا و بندر الحدیده برداشته شود و همچنین حقوق کارمندان بخش عمومی از درآمدهای نفتی و گازی پرداخت شود.

پیش از این نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در سخنانی ضمن انتقاد شدید از نقض گسترده آتش بس در این کشور توسط ائتلاف متجاوز سعودی، گفته بود: آتش‌بسی که دستاوردی نداشته باشد، مورد پذیرش دولت «صنعاء» نیست.

همچنین «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفته بود که اگر ائتلاف متجاوز سعودی خواهان صلح است، هیئت مذاکره کننده ما پیشنهادات لازم و حتی بیشتر از آن را ارائه کرده است؛ ولی اگر خواهان جنگ است ما اهل نبرد هستیم و برای آن آمادگی داریم.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی