عضو کمیسیون امنیت ملی: در 24 ساعت آینده هم می توانیم توافق کنیم اگر...

کدخبر: 512668
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره مذاکرات برجام گفت: من اعتقاد دارم ما باید خوب بازی کنیم. اینکه مدام بگویم مذاکرات انجام می شود ادبیات کارشناسی نیست ما باید وضعیت موجود و مزیت ویژه خودمان را بشناسیم و برگه های خودمان را قدر بنهیم و از این برگه ها برای امتیاز گرفتن استفاده کنیم، چراکه بدون امتیاز گرفتن نباید توافق کنیم اصل بر این است که امتیاز بگیریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصرایران، محمود عباس زاده مشکینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در مورد احتمال از سرگیری مذاکرات بعد از تعطیلات تاسوعا و عاشورا، گفت: دور از انتظار نیست بعد از تعطیلات مذاکرات از سرگرفته شود و احتمال توافق نیز بستگی به این دارد چه توافقی انجام شود.

او ادامه داد: ما دنبال توافق خوب هستیم آنها هم در مقابل توافق خوب که بخواهند به جمهوری اسلامی ایران امتیاز دهند مقاومت می کنند. ما مقاومت می کنیم امتیاز یکطرفه ندهیم.

وی افزود: من اعتقاد دارم ما باید خوب بازی کنیم. اینکه مدام بگویم مذاکرات انجام می شود ادبیات کارشناسی نیست ما باید وضعیت موجود و مزیت ویژه خودمان را بشناسیم و برگه های خودمان را قدر بنهیم و از این برگه ها برای امتیاز گرفتن استفاده کنیم، چراکه بدون امتیاز گرفتن نباید توافق کنیم اصل بر این است که امتیاز بگیریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: غربی ها بیش از ما به توافق و‌مذاکره نیاز دارند همانطور که برای وین پیشقدم شدند اینجا هم پیشقدم می شوند. ما نیز مذاکره و توافق را بر راه های دیگر ترجیح می دهیم. جمهوری اسلامی ایران هم حسن نیت و هم جدیت دارد و اگر طرف مقابل هم این حسن نیت و جدیت را داشته باشد به نتیجه می رسیم.

عباس زاده مشکینی ادامه داد: اگر طرفهای مقابل حسن نیت داشته باشند ما در همین ۲۴ساعت آینده هم می توانیم توافق کنیم.

وی تاکید کرد: اگر حاضر باشند امتیاز بدهند و امتیاز بگیرند توافق می شود اما اگر تصمیم بگیرند امتیاز ندهند و امتیاز بگیرند توافق نمی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مورد اینکه شرایط می گوید توافق می شود یا نه؟،گفت: شرایط می گوید آنها نیاز به توافق دارند و امتیاز می دهند و مجبورند امتیاز بدهند.

تیتر یک
از دست ندهید