اظهارات یکی از رهبران ائتلاف فتح از روند مذاکرات با جریان صدر

کدخبر: 512775
اقتصادنیوز: یکی از رهبران ائتلاف فتح تاکید کرد، کمیته‌های مذاکره و طرف‌هایی که برای حل و فصل بحران وارده شده اند، مطئمنا از جانب مقتدی صدر رهبر جریان صدر تاییدیه گرفته اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، از المعلومه، «علی حسین» از رهبران ائتلاف الفتح با بیان اینکه مذاکرات میان چارچوب هماهنگی شیعی و جریان به صورت نیمه سری ادامه دارد، تاکید کرد: مذاکره تنها راه حل ریشه‌ای تشکیل دولت با توافق همه گروه‌های سیاسی است.

 

وی افزود: چارچوب هماهنگی در حال حاضر رویکرد آرامش اوضاع را در پیش گرفته است و از ابتکار عمل هر طرفی که آماده مذاکره و پایان دادن به بن بست سیاسی باشد، استقبال می‌کند.

این عضو ائتلاف فتح عنوان کرد: کمیته‌های مذاکره و طرف‌هایی که برای حل و فصل بحران وارده شده اند، مطئمنا از جانب مقتدی صدر رهبر جریان صدر تاییدیه گرفته اند.

پیش از این نیز «جاسم الموسوی» از نمایندگان ائتلاف فتح در پارلمان عراق از شروع دور جدید مذاکرات میان چارچوب هماهنگی شیعی و جریان صدر برای پایان دادن به بن بست سیاسی و توافق در مورد تشکیل دولت آینده خبر داده بود.

این در حالی است که «هادی العامری» رئیس ائتلاف فتح امروز چهارشنبه از ابتکار عمل مصطفی الکاظمی نخست وزیر پیشبرد امور عراق برای برون رفت از بحران سیاسی استقبال و بار دیگر همه طرف‌ها را به آرامش و خویشتنداری دعوت کرد.

العامری در بیانیه ای افزود: بار دیگر تاکید می‌کنیم که تنها راه حل بحران کنونی ایجاد آرامش، خویشتنداری و نشست بر سر میز مذاکره است.

تیتر یک
از دست ندهید