حملات چهره اصولگرا به دولت روحانی و همتی

کدخبر: 513021
اقتصادنیوز: دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت:دولت و مجلس باید در نقطه توقعات و مطالبات مردم، کارآمدی مدیران و ارزیابی شاخص‌ها را دنبال کنند و کسی هم نباید از این موضوع ناراحت شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی درباره عملکرد یک‌ساله دولت سیزدهم، گفت: می‌خواهم ابتدا شرایط سختی که سید ابراهیم رئیسی آن را در دولت سیزدهم در دست گرفت توضیح دهم. من یک متنی را از صحبت‌های عبدالناصر همتی که رئیس بانک مرکزی دولتِ حسن روحانی بود، مطالعه کردم و به نظرم این متن در واقع یک اقراری است که باید رئیس دستگاه قضا، یعنی حجت الاسلام محسنی‌اژه‌ای آن را به عنوان یک دادخواست و مدعی‌العموم مطرح کند و همتی را به دادگاه بیاورد.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه حتی اگر تحریم‌ها برداشته شود و خیلی از پول‌ها بازگردد، باز هیچ کمکی به اقتصاد کشور نمی‌کند. اظهار کرد: این به خاطر این است که دولت گذشته، معادل همان پول را به ریال در جامعه توزیع کرده‌اند و اکنون باید آن را جایگزین کرد تا تعادل صورت بگیرد؛ چنین جفایی در تاریخ کشور را از هیچ دولتی ندیدیم.

البته متن مورد استناد شاکری درباره همتی جعلی بوده و از سوی رئیس کل پشین بانک مرکزی نیز تکذیب شده است. متن مورد اشاره مدعی بیان سخنانی در کلاب هاوس از سوی همتی است در خصوص نقدینگی و فروش نفت است. اما این سخنان واقعیت نداشته و حتی کارشناسان نیز جعلی بودن آن را تایید کرده اند.

 

فعال سیاسی اصولگرا : همتی باید محاکمه شود / اژه‌ای باید او را به دادگاه بیاورد

 

 

رئیسی از کابینه کارآمدی می‌خواهد

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی درباره لزوم ترمیم کابینه نیز، گفت: باید شاخص‌ها، انتظارات، مطالبه‌ها و عملکردها دقیق ارزیابی شود تا بتوان در این مورد قضاوت درست را انجام داد. دولت و مجلس باید در نقطه توقعات و مطالبات مردم، کارآمدی مدیران و ارزیابی شاخص‌ها را دنبال کنند و کسی هم نباید از این موضوع ناراحت شود.

شاکری بیان کرد: روابط غیرمعمول، رانتی و باج‌خواهی برخی از نمایندگان از فلان وزیر دولت در مقابل استیضاح، در واقع فروپاشی اخلاق در نظام مدیریتی کشور است. اما شاهدیم که هر میزان ارزیابی کارآمدی و شایسته‌سالاری وجود داشته باشد، مورد پذیرش همگان است. خود رئیسی نیز قائل به این نیست که اگر وزیری بر سر کار آمد، تا پایان دوره بماند، بلکه باید اثبات کند که می‌تواند موضوعات حوزه کاری مربوطه را حل کند و کارآمدی خودش را نشان دهد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی