جسد مقام ارشد موشکی تایوان کشف شد/ علت مرگ او چه بود؟

کدخبر: 513209
صبح امروز شنبه جسدِ «او یانگ لی‌-هاسینگ»، معاون رئیس «مؤسسه ملی علوم و فناوری چونگ شأن» ارتش در اتاق هتلی در جنوب تایوان پیدا شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رسانه‌های تایوان اعلام کردند که جسدِ معاون واحد تحقیق و توسعه وزارت دفاع تایوان در هتلی در تایوان پیدا شده است.

بنابر گزارش رویترز، بنا بر اعلام «واحد مرکزی خبر»(CNA) تایوان، صبح امروز شنبه جسدِ «او یانگ لی‌-هاسینگ»، معاون رئیس «مؤسسه ملی علوم و فناوری چونگ شأن» ارتش در اتاق هتلی در جنوب تایوان پیدا شد. مقامات تحقیقات درباره علت مرگ او را آغاز کرده‌اند.

آنگونه که واحد مرکزی خبر تایوان گزارش داده این مقام تایوانی در سفر کاری در شهرستان «پینگ‌تونگ» در جنوب تایوان به سر می‌برد. وی اوایل امسال و برای نظارت بر طرح‌های تولید موشک‌های مختلف، منصوب شده بود.

به نوشته رویترز، در بحبوحه تنش بین تایوان و چین و افزایش تهدیدهای نظامی چین، این واحد تحقیقاتی ارتش تایوان در حال تلاش است تا ظرفیت تولید سالانه موشک خود را دوبرابر و به ۵۰۰ موشک برساند.

«نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا علی‌رغم اعتراض‌ها و هشدارهای مقامات چین شامگاه سه‌شنبه گذشته وارد جزیره تایوان شد که به گفته مقامات چین، سفر او ناقض سیاست «چین واحد» است. پلوسی، اولین رئیس مجلس نمایندگان آمریکاست که در ۲۵ سال گذشته به تایوان سفر می‌کند.

دولت چین در واکنش به این اقدام تحریک‌آمیز واشنگتن، از روز پنج‌شنبه رزمایش‌های نظامی ۴ روزه در اطراف تایوان را آغاز کرده است. پکن همچنین ضمن اعمال برخی تحریم‌ها علیه تایوان و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد در پاسخ به سفر نانسی پلوسی به تایوان، پکن گفت‌وگوها با آمریکا در شماری از حوزه‌ها از جمله گفت‌وگوهای سطح بالای نظامی و گفت‌وگوها درباره تغییرات آب‌وهوایی را متوقف می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید