جزئیات گفتگوی تلفنی پوتین با رئیس اسرائیل

کدخبر: ۵۱۳۸۴۱
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور روسیه با اسحاق هرتزوگ، رئیس‌ رژیم اسرائیل در مورد همکاری‌های دوجانبه ازجمله مسائل بشردوستانه و روابط دوجانبه به‌صورت تلفنی رایزنی کرد.
جزئیات گفتگوی تلفنی پوتین با رئیس اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (سه شنبه) در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت که در تماس تلفنی ولادیمیر پوتین و اسحاق هرتزوگ، تعدادی از موضوعات همکاری دوجانبه بین دو طرف از جمله مسائل بشردوستانه و روابط دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اسپوتنیک گزارش داد، دفتر ریاست رژیم صهیونیستی هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که هرتزوگ امروز با ولادیمیر پوتین تلفنی گفت‌وگو کرد.

این تماس تلفنی از سوی اسحاق هرتزوگ و به درخواست یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و با هماهنگی وزارت امور خارجه این رژیم انجام شد.

در این بیانیه آمده است: دو طرف در مورد روابط دوجانبه اسرائیل و روسیه از جمله چالش‌های پیش‌روی یهودیان در روسیه و فعالیت‌های آژانس مهاجرت یهودیان در روسیه صحبت کردند.

بر اساس این بیانیه، روسای اسرائیل و روسیه بر همکاری در زمینه‌های مهم میان دو طرف تاکید و درمورد ادامه تماس میان دو طرف توافق کردند.

اخیرا به دلیل موضع‌گیری‌های اسرائیل در مورد جنگ اوکراین؛ روسیه به آژانس یهود فعال در این کشور دستور داد تا فعالیتش را متوقف کند.

آژانس مهاجرت یهودیان در سال ۱۹۲۹ تأسیس شد؛ این آژانس نقشی کلیدی در اسکان مهاجران یهودی در سرزمین‌های اشغالی ایفا می‌کند.

تیتر یک
  • عصر قدرت نمایی عربستان و آسیای میانه

    اقتصادنیوز: گروهی از ناظران با اشاره به فعل و انفعال بازیگران جهان جنوب در ارتباط با جنگ اوکراین، از آغاز عصری تازه در…

از دست ندهید
کارگزاری مفید