قالیباف یک پیام صادر کرد

کدخبر: ۵۱۹۸۴۲
اقتصادنیوز: محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در پیامی درگذشت سردار سیدهاشم درچه‌ای را تسلیت گفت.
قالیباف یک پیام صادر کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد باقر قالیباف روز دوشنبه در این پیام با ابراز تاسف و تاثر از عروج شهادت‌گونه سردار رشید اسلام، آزاده دلاور و جانباز سرافراز، «سید هاشم درچه‌ای» نوشت: ایشان مجاهدی مخلص، باصفا و یاور صدیق نظام و ولایت و از اولین رزمندگان منطقه خراسان بودند که با شروع جنگ تحمیلی در مناطق نبرد حضور یافتند و در چند عملیات ظفرمند، شجاعانه به رزم پرداختند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: راویت‌گری ایشان از خاطرات آن دوران به‌ویژه عملیات آزادسازی خرمشهر، در گنجینه افتخارات سال‌های حماسه به یادگار برای آیندگان باقی مانده است.  

قالیباف خاطرنشان کرد: سردار درچه‌ای، این الگوی صبر و مقاومت، پیش از دوران اسارت مسئولیت فرماندهی رده‌های مختلف در دفاع مقدس را برعهده داشتند و پس از طی دوران اسارت نیز در عرصه‌های متعدد دفاعی و نظامی خدمتگزاری خستگی‌ناپذیر بودند که به‌ پاس این خدمات مستمر، نشان پرافتخار فتح را از دستان مبارک فرماندهی‌ معظم کل قوا (مدظله‌العالی) دریافت داشتند.

وی یادآور شد: ضمن تجلیل و اظهار ارادت به روح طیبه این فرمانده مخلص که اینجانب در سال‌های دفاع مقدس افتخار همرزمی و همراهی ایشان را داشته‌ام و عرض تسلیت و تعزیت به مردم شریف و ولایتمدار خراسان و شهر مقدس مشهد، همرزمان، دوستان و خانواده صبور وگرانقدر ایشان، برای آن مجاهد بامعرفت که اینک به یاران شهیدش پیوسته، علو درجات و همنشینی با اجداد طاهرینش و برای بازماندگان محترم صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسالت می‌کنم.

سیدهاشم درچه‌ای از فرماندهان و آزادگان خراسانی دفاع مقدس روز دوشنبه در ۷۰ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به خیل همرزمان شهید خود پیوست.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید