ترکیه 5 سرکرده داعش را دستگیر کرد+جزئیات

کدخبر: ۵۲۰۲۵۶
اقتصادنیوز: وزارت کشور ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد که چهار سرکرده داعشی را که در تلاش برای نفوذ به ترکیه برای اجرای عملیاتی تروریستی بودند، بازداشت کرد.
ترکیه 5 سرکرده داعش را دستگیر کرد+جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، از خبرگزاری آناتولی ترکیه، وزارت کشور ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای ژاندارمری ترکیه ۳۱ اوت در استان غازی عنتاب (در جنوب این کشور) رامو محمد الحمد، ملقب به "رامی ریمو" را که در حال برنامه‌ریزی برای یک عملیات تروریستی بود، بازداشت کردند، ریمو مسؤول دستگاه قضایی داعش بود و تشکیلات پ.ک.ک (حزب کارگران کردستان ترکیه) او را به شرط اینکه به شهر جرابلس در منطقه عملیات سپر فرات برود، از زندان الکف در استان حسکه واقع در شرق سوریه آزاد کرده بودند.

وزارت کشور ترکیه در ادامه بیانیه خود آورد، نیروهای امنیتی ما با اعترافات ریمو توانستند چهار سرکرده داعشی دیگر را که در تلاش برای نفوذ به ترکیه برای اجرای عملیاتی تروریستی در این کشور بودند، در منطقه جرابلس بازداشت کنند.

طبق بیانیه یاد شده، این چهار تروریست داعشی عبارت هستند از ابراهیم الصالح، با نام مستعار "ابو رسول"، مسؤول دستگاه اطلاعات داعش، حسام داوود، ملقب به "ابو ایوب"، مسؤول شبکه‌های اجتماعی این گروه تروریستی، احمد الحلو، ملقب به "ابو عبد الرحمان الشامی"، مسؤول آموزش داعش و کمی آیدان ملقب به "امام ابو رشید".

همچنین آناتولی فاش کرد، نیروهای امنیتی ترکیه شش فردی را که با داعشی‌ها همکاری کرده و کمک‌هایی به آنها می‌دادند، بازداشت کرده و یک قبضه اسلحه کلاشینکوف، یک خشاب و ۲۷ گلوله را از آنها مصادره کردند.

تیتر یک
  • وضعیت متغیرهای کلان در ۱۴۰۱

    در نخستین ماه ۱۴۰۱، رشد ماهانه نقدینگی در کشور منی بود. این رویه اما در ادامه ثباتی نداشته و رفته رفته بر سرعت ماهانه…

از دست ندهید
کارگزاری مفید