موضع گیری جدید آژانس اتمی درباره برنامه هسته ای ایران

کدخبر: ۵۲۰۳۰۱
اقتصادنیوز: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی مدعی شد؛ ایران به نقض محدودیت‌های مهم در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای‌اش که در توافق سال ۲۰۱۵ اعمال شده بود، ادامه می‌دهد.
موضع گیری جدید آژانس اتمی درباره برنامه هسته ای ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش سه ماهه خود باردیگر شتابزده و غیرمتوازن عمل و ادعا کرد ایران به نقض محدودیت‌های مهم در زمینه فعالیت‌های هسته اش که در توافق سال ۲۰۱۵ اعمال شده بود ادامه می‌دهد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش سه ماه خود درباره فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشورمان بار دیگر مواضع خصمانه خود را تکرار و ادعا کرد: تخمین زده می‌شود ذخایر اورانیوم غنی شده ایران تا ۲۱ اوت (۳۰ مرداد) با ۱۳۱.۶ کیلوگرم افزایش از آخرین گزارش سه ماه به ۳۹۴۰.۹ کیلوگرم رسیده باشد.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی که پیش از نشست شورای حکام در هفته آینده منتشر شد، ادعا کرد: ایران به نقض محدودیت‌های مهم در زمینه فعالیت‌های هسته اش که در توافق سال ۲۰۱۵ اعمال شده بود ادامه می‌دهد.

این درحالی است که رافائل گروسی مدیرکل آژانس چندی پیش در سخنانی بابیان اینکه ایران در حال ساخت سلاح هسته‌ای نیست ادعا کرد: برنامه هسته‌ای ایران در حال پیشرفت است در عین حال این بدان معنا نیست که ایران در حال ساخت سلاح هسته‌ای است.

در گزارش ساختگی امروز آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران اعلام شد: ذخایر اورانیوم غنی شده ایران، ۱۹ برابر حد مجاز است.

این گزارش که نشان دهنده اقدامی تکراری، شتابزده و عملکرد غیرمتوازن است اضافه کرد: نمی‌توانیم تایید کنیم که برنامه هسته‌ای ایران صرفا صلح آمیز است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی که ثابت شده است به اطلاعاتی مبتنی بر داده‌های دروغین و ساختگی استناد می‌کند، اعلام کرد: بیش از پیش نگران است؛ زیرا در پرونده آثار اورانیوم غنی شده‌ای که در گذشته در مکان‌های مختلف کشف شده، هیچ پیشرفتی حاصل نشده است.

این درحالی است که رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیرا در گفتگوی اختصاصی با شبکه «پی بی اس» بار دیگر ادعای خود را درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران تکرار کرد و راه اندازی مجدد تمامی دوربین‌ها را خواستار شد.

در همین حال بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی المیادین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نیازی به ساخت بمب اتم ندارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید