سخنگوی وزارت خارجه چین:

آمریکا ابرقدرت تحریم ها است

کدخبر: ۵۲۴۰۰۵
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به اینکه بدون تردید، آمریکا ابرقدرت تحریم هاست، گفت: آمریکا نزدیک به ۴۰ کشور را هدف تحریم قرار داده که باعث بروز فجایع انسانی جدی در میان نیمی از جمعیت کره زمین شده است.
 آمریکا ابرقدرت تحریم ها است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «وانگ ون‌بین» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز در سخنانی در ارتباط با اعمال تحریم ها از سوی آمریکا اعلام کرد: تا امروز آمریکا نزدیک به ۴۰ کشور را هدف تحریم قرار داده است. این تحریم ها باعث بروز فجایع انسانی جدی در میان نیمی از جمعیت کره زمین شده است.

تحریم جدید واشنگتن علیه ایران

وبگاه وزارت خارجه چین گزارش داد، سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص ادامه داد: بدون تردید، آمریکا ابرقدرت تحریم ها است. ارقام نشان می دهند که تحریم های وضع شده از سوی آمریکا از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۱، نزدیک به ۹۳۳ درصد افزایش داشته اند.

وی در این باره ادامه داد: دولت پیشین آمریکا در مجموع ۳ هزار و ۹۰۰ اقدام تحریمی انجام داد که نشان می دهد به طور متوسط واشنگتن ۳ بار در روز چماق تحریمی اش را بالا برده است. بر اساس گزارش رسانه های آمریکا، تحریم به اصلی ترین سلاح مورد ترجیح در سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده است.

«وانگ ون‌بین» افزود: تحریم های آمریکا بر خلاف اهداف و اصول منشور سازمان ملل و هنجارهای بین المللی است. این اقدامات ضربه سختی به نظم سیاسی و اقتصادی و نظام حکمرانی جهانی زده و در حق کشورها برای توسعه اخلال ایجاد می کند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید