شی جین پینگ به شایعات کودتا در چین خاتمه داد

کدخبر: ۵۲۴۲۶۰
اقتصادنیوز: پس از غیبت چندین روزه شی جین پینگ از انظار عمومی که به شایعات علیه این رهبر سیاسی ۶۹ ساله چین دامن زد، وی روز سه‌شنبه در تلویزیون دولتی این کشور دیده شد.
شی جین پینگ به شایعات کودتا در چین خاتمه داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین در حال بازدید از نمایشگاهی در سالن نمایشگاه پکن با موضوع "پیشرفت در عصر جدید" نشان داده شد.

شی که رهبر حزب حاکم کمونیست و ارتش آزادی‌بخش خلق چین است، به همراه لی کچیانگ، نخست وزیر چین و دیگر مقامات عالی‌رتبه دیده شد که در حال بازدید و اظهارنظر درباره پیشرفت اقتصادی کشورشان طی دهه گذشته بودند.

کودتای نظامی در چین صحت دارد؟

این دیدار، اولین حضور شی در تلویزیون چین از زمان بازگشت از نشست منطقه‌ای ازبکستان در اواسط سپتامبر به شمار می‌رود. طبق قوانین پاندمی در چین، او باید یک هفته پس از بازگشت در قرنطینه می‌ماند.

رئیس جمهور چین بازداشت شد؟/ گمانه زنی ها درباره کودتا در پکن

چین هر از گاهی با شایعاتی درباره درگیری‌های داخلی سیاسی تا تلاش برای کودتاها، هدف قرار می‌گیرد. طی روزهای گذشته شایعاتی از وقوع کودتا در چین و حبس خانگی شی جینپینگ منتشر شده بود.

شی قدرتمندترین رهبر چین طی چندین دهه گذشته به شمار می‌رود و هیچ رقیب شناخته‌شده‌ای ندارد و محدودیت دوره حکومت در قانون اساسی را هم لغو کرده و همین به او اجازه می‌دهد تا هر زمان که مایل باشد در قدرت بماند.

اینکه رهبران چین چند روز یا حتی چند هفته در دید عموم نباشند، امری غیرعادی نیست. با این حال زمانبندی غیبت شی که درست چند هفته پیش از کنگره مهم حزبی بود، موجب شد تا بازار شایعات داغ شود. این نشست مهم هر پنج سال یک بار برگزار می‌شود و انتظار می‌رود او برای سومین مرتبه رئیس‌جمهوری چین شود.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید