کاردار سفارت فرانسه به وزرات خارجه ایران احضار شد+جزئیات

کدخبر: ۵۲۴۴۴۲
اقتصادنیوز: در واکنش به بیانیه مداخله جویانه وزارت خارجه فرانسه، کاردار سفارت فرانسه در تهران در نبود سفیر این کشور به وزارت خارجه احضار شد.
کاردار سفارت فرانسه به وزرات خارجه ایران احضار شد+جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،  در واکنش به بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه، شرکت سه نفر از وزرای مشاور دولت فرانسه در اعتراضاتی در پاریس و اقدام سخیف نشریه شارلی ابدو، کاردار سفارت فرانسه در نبود سفیر این کشور دیروز (چهارشنبه) ، توسط رئیس اداره دوم اروپای غربی به وزارت امور خارجه احضار شد. 

در این دیدار تاکید شد که جمهوری اسلامی ایران دخالت وزارت خارجه فرانسه و برخی مقامات فرانسوی در امور داخلی ایران با استفاده از تعبیرهای جعلی را مردود دانسته و قویا محکوم می کند. 

به کاردار گفته شد بیانیه وزارت خارجه فرانسه در صدد است اغتشاشگرانی که هدفی جز تخریب اموال عمومی و جان و مال مردم نداشته اند، را تطهیر کند. 

رئیس اداره دوم اروپای غربی گفت مقامات فرانسوی بازی دوگانه ای را دنبال می کنند، زیرا از سویی میزبان گروهکهایی هستند که طی سالها و نیز در ایجاد اغتشاشات اخیر در ایران مستقیما دست دارند و از سوی دیگر نیروهای انتظامی ایران را برای برخورد با همین آشوبگران محکوم می کند. 

مقام کشورمان خاطرنشان ساخت شاید مقامات فرانسوی نحوه مقابله شدید نیروهای پلیس این کشور با جلیقه زردها را که نظم و امنیت در این کشور را مختل کرده بودند، فراموش کرده اند.

رئیس اداره دوم اروپای غربی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بخشی از بیانیه طرف فرانسوی مبنی بر اینکه این کشور، اتحادیه اروپا و سایر شرکا، تمامی گزینه های ممکن را در واکنش به تحولات اخیر مد نظر قرار خواهند داد، خاطرنشان ساخت جمهوری اسلامی ایران تحت هیچ شرایطی دخالت در امور داخلی خود را تحمل نکرده و با رصد دقیق مواضع و تحرکات بیگانگان، اقدام به هنگام و مقتضی را در دستورکار خواهد داشت.

تیتر یک
کارگزاری مفید