مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:

اتحادیه اروپا با اسرائیل درباره توافق هسته‌ای ایران توافق ندارد

کدخبر: ۵۲۵۲۸۰
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به سوالی مبنی‌بر اینکه آیا زمینه مشترکی بین اسرائیل و اتحادیه اروپا در مورد توافق هسته ای ایران وجود دارد یا خیر، گفت: این یکی از موضوعاتی است که قطعاً ما در آن اختلاف نظر داریم.
اتحادیه اروپا با اسرائیل درباره توافق هسته‌ای ایران توافق ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آستانه جلسه مشترک با مقامات رژیم صهیونیستی تصریح کرد که بروکسل و تل‌آویو درباره توافق هسته‌ای ایران با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

چشم انداز برزخی برجام /توافق تراکنشی بین ایران و آمریکا؟

جوسپ بورل در پاسخ به این سوال که « آیا زمینه مشترکی بین اسرائیل و اتحادیه اروپا در مورد توافق هسته ای ایران وجود دارد؟» گفت: این یکی از موضوعاتی است که قطعاً ما در آن اختلاف نظر داریم. یائیر لاپید در بیان مخالفت خود با این مساله بسیار رک بوده است. اما من یک مأموریت از سوی سازمان ملل دارم و این چیزی است که سعی می کنم انجام دهم. 
وی در عین حال ادعا کرد: فعلاً مذاکرات [رفع تحریم] به بن بست خورده است. 
مذاکرات رفع تحریم‌ها پس از ماه‌ها گفت‌وگوهای فشرده در وین، به مرحله‌ای رسیده است که چنانچه ایالات متحده آمریکا به عنوان طرف نقض کننده برجام مطالبات منطقی ایران و الزامات شکل‌گیری یک توافق پایدار و قابل اتکاء را بپذیرد، توافق نهایی حاصل خواهد شد.
تجربه ماه‌ها مذاکرات در وین ثابت کرد کاخ سفید به دلیل مشکلات داخلی و فشار رژیم صهیونیستی قدرت تصمیم‌گیری برای بازگشت به توافق هسته‌ای را ندارد و از این منظر، به تاکتیک مقصرنمایی و تعیین ضرب‌الاجل‌های ساختگی علیه ایران متوسل شده است.
جمهوری اسلامی ایران همواره تاکید دارد که شرط رسیدن به توافق، رفع موثر و پایدار تحریم‌ها به نحوی است که انتفاع اقتصادی مردم تامین شود و موضوعی به عنوان اهرم فشار جهت استفاده علیه ایران نماند.
آیت الله رئیسی رئیس جمهوری ایران در همین پیوند تصریح کرده است: اگر آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل کرده، تحریم‌ها را بردارند و نقض پیمان نکنند، امکان توافق خوب وجود دارد.
رئیس دولت سیزدهم در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: مذاکره کنندگان ما دیدگاه‌های خود را صریح بیان کردند، طوری که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا رسما گفت که دیدگاهی که ایرانیان مطرح کردند کاملا منطقی و قابل دفاع است.
آیت‌الله رئیسی خاطر نشان کرد: امروز توپ در زمین آمریکایی‌هاست و باید تصمیم بگیرند که درست و براساس تعهدات خود عمل کنند. وی افزود: نظرات و شرایط جمهوری اسلامی ایران نیز رسما اعلام شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید