واکنش شدیداللحن دمشق به تحرکات آمریکا/ فورا خاک سوریه را ترک کنید

کدخبر: ۵۲۶۱۰۰
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که ایالات متحده امریکا باید فورا نیروهای غیرقانونی خود را از خاک سوریه خارج کند.
واکنش شدیداللحن دمشق به تحرکات آمریکا/ فورا خاک سوریه را ترک کنید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، از سانا، وزارت امور خارجه سوریه به تحرکات واشنگتن علیه این کشور واکنش نشان داد.

وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که ایالات متحده امریکا باید فورا نیروهای غیرقانونی خود را از خاک سوریه خارج کند و از حمایت از تروریست ها، مزدوران و شبه نظامیان جدایی طلب که برای تحقق اهداف و منافع محدود خود از آنها استفاده می کند، دست بردارد.

نطق آتشین نماینده روسیه علیه ایالات متحده

وزارت امور خارجه سوریه تاکید کرد: ادامه سیاست نفرت انگیز ایالات متحده امریکا مبنی بر سرقت نفت سوریه از مرز سوریه و عراق و انتقال آن به شمال عراق نشان دهنده سرقت و تلاش برای بازگشت به دوران کهنه استعمار است.سوریه ضمن یادآوری اینکه این اقدامات با قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل مغایرت دارد، از شورای امنیت سازمان ملل می خواهد که آن را محکوم کرده و برای پایان دادن به آن اقدام کند.

در بیانیه وزارت امور خارجه سوریه آمده است: سوریه حق خود برای دریافت غرامت از ایالات متحده برای تمام غارت و خساراتی که در نتیجه آن ایجاد کرده را محفوظ می داند.

لازم به ذکر است نیروهای اشغالگر امریکایی در هفته‌های گذشته سرقت‌های نفت سوریه را تشدید کردند و صدها تانکر مملو از نفت مسروقه را با همدستی شبه‌نظامیان «قسد» وابسته به خود به پایگاه‌های خود در خاک عراق منتقل کردند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید