موضع گیری ایران درباره ارسال سلاح به طرفین درگیر در جنگ اوکراین

کدخبر: ۵۲۶۵۷۸
اقتصادنیوز: امیرعبداللهیان در دیدار با معاون وزیرخارجه لهستان تأکید کرد که ایران به هیچ عنوان سلاح برای به‌کارگیری در جنگ اوکراین در اختیار هیچ طرفی قرار نداده است.
موضع گیری ایران درباره ارسال سلاح به طرفین درگیر در جنگ اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در دیدار «پاول یابلونسکی» معاون وزیر امور خارجه لهستان با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان افق همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و موضوعات کنسولی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با استقبال از فعال‌سازی مناسبات دو کشور در حوزه‌های مختلف بر نبود محدودیت در ارتقای روابط فیمابین و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای توسعه مناسبات تأکید کرد.

امیرعبداللهیان در موضوع اوکراین نیز بار دیگر تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان سلاح برای به‌کارگیری در جنگ اوکراین در اختیار هیچ طرفی قرار نداده و موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مخالفت با تسلیح هر یک از طرفین این جنگ و با هدف توقف جنگ است.

پاول یابلونسکی معاون وزیر امور خارجه لهستان نیز با تشکر از تبیین دیدگاه‌های کشورمان در موضوعات مورد علاقه دو کشور از سوی وزیر امور خارجه، دیدگاه لهستان در موضوعات مختلف از جمله روابط دو جانبه و مسائل مهم منطقه و موضوعات بین‌المللی را تشریح کرد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید