موضع وزیر خارجه عربستان درخصوص وقایع اخیر ایران

کدخبر: ۵۲۸۷۵۴
اقتصادنیوز: وزیر خارجه عربستان درباره اعتراضات اخیر در کشورمان اظهار کرد: سیاست ثابت ما، عدم دخالت در امور داخلی سایر کشورهاست.
موضع وزیر خارجه عربستان درخصوص وقایع اخیر ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان در گفت‌وگو با شبکه العربیه در پاسخ به پرسشی در خصوص اعتراضات اخیر در  ایران گفت: سیاست ثابت ما عدم دخالت در امور داخلی دیگر کشورها است و نمی‌خواهد در این خصوص اظهارنظر کند.

تاکید ولایتی بر فعال شدن سفارت‌های ایران و عربستان

وزیر خارجه عربستان اظهار کرد که برای ایران و مردم آن آرزوی خیر دارد.

فیصل با اشاره به گفت‌وگوهای ایران و عربستان گفت: پنج دور گفت‌وگو بین دو کشور برگزار شده و طرفین در حال بررسی و ارزیابی این گفت‌وگوها برای برگزاری دور ششم هستند.

استقبال قطر و عربستان از تصمیم استرالیا درباره فلسطین

وی افزود: ما در این امر جدی هستیم و می‌خواهیم باب گفت‌وگو باز باشد.

وزیر خارجه عربستان ادامه داد: ولیعهد عربستان چندی پیش در مصاحبه العربیه گفت که ما فرصت‌های زیادی برای همکاری با ایران داریم و ما دستان خود را برای حل و فصل مسائل می‌گشاییم.

وی تصریح کرد که کشور متبوعش از بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ حمایت می‌کند ولی نیاز است که در آینده کاستی‌هایی که آن توافق داشته جبران شود.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل نیز به‌تازگی در گفت‌وگو با شبکه لبنانی المیادین درخصوص روابط ایران و عربستان گفت: ما همسایه عربستان هستیم و باید با هم همزیستی کنیم؛ بنابراین سفارتخانه‌های دو کشور باید فعال باشند تا مشکل از طریق بهتری حل شوند.

تاکید ولایتی بر فعال شدن سفارت‌های ایران و عربستان

تیتر یک
  • گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۲ روی میز شورای شهر

    اقتصادنیوز: گزارش حسابرسی از منطقه ۲ شهرداری تهران نشان می دهد که ملک متعلق به شرکت بابک زنجانی طی سال‌های ۹۰ و ۹۱…

کارگزاری مفید