پلوسی: باید با پهپادهای ایران مقابله کنیم

کدخبر: ۵۲۹۸۴۴
اقتصادنیوز: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به اینکه ایران با تحویل پهپاد به روسیه برای حمله به اهداف اوکراین، مرتکب اشتباه بزرگ شده و امنیت جهان کاسته است، گفت: باید بتوانیم با این پهپادها مقابله کنیم.
پلوسی: باید با پهپادهای ایران مقابله کنیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه با تکرار ادعای تکذیب شده فروش پهپاد ایرانی به روسیه، گفت که ایران با تحویل پهپاد به روسیه برای حمله به اهداف اوکراین، مرتکب اشتباه بزرگی شده و از امنیت جهان کاسته است.

پاسخ دندان شکن «لاوروف» به ادعای استفاده از پهپادهای ایرانی

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ پلوسی دمکرات پس از دیدار با اندری پلنکوویچ نخست وزیر کرواسی در زاگرب پایتخت این جمهوری شرق اروپا، افزود: نخست باید بتوانیم با این پهپادها مقابله کنیم، زیرا فناوری خطرناکی است که باید متوقف شود.

پلوسی که برای شرکت در مجمع حمایت از استقلال اوکراین و بازگشت شبه جزیره کریمه به کی یف به زاگرب سفر کرده است، گفت: ما مدتی برای دستیابی به توافق هسته ای با ایران تلاش می کردیم تا بتوانیم جهان را به مکان امن تری تبدیل کنیم، اما اکنون آنها با کمک به روس ها، امنیت جهان را کاهش می دهند.
 
پلوسی که در سال جاری از اوکراین دیدار کرده، حامی سرسخت عرضه کمک مالی و تجهیزات نظامی به کی یف است.  

شبه جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ از اوکراین جدا شد و به خاک روسیه پیوست.

آمریکا در حالیکه از آغاز جنگ اوکراین تاکنون حدود ۱۸ میلیارد دلار تجهیزات نظامی به اوکراین ارسال کرده است، مدت‌ها است ایران را به ارسال پهپاد به روسیه در جنگ اوکراین متهم می‌کند که این موضوع از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران به شدت رد شده است.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز روز جمعه در تداوم کارزار رسانه‌ای ضد ایرانی غرب مدعی حضور نیروهای ایران در کریمه برای آموزش نیروهای روسی و نیز دریافت بیشتر پهپادها از سوی روسیه شد.

رسانه‌ها و مقامات غربی در روزهای اخیر به فضاسازی درباره ادعای ارسال موشک و پهپادهای ایرانی به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین شدت بخشیده‌اند.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید ادعا کرد، برخی از قطعنامه‌های شورای امنیت مانند ۲۲۳۱ به ما اختیار می‌دهد که صنایع دفاعی ایران را تحریم کنیم.

ادعاهای پهپادی علیه ایران در حالی مطرح شده است که امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل از وی خواست از سوء استفاده از قطعنامه ۲۲۳۱ در خصوص جنگ اوکراین و ادعاهای بی اساس در مورد ایران جلوگیری کند.

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت

    اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد بورس در هفته اخیر ۳ هزار و ۲۸۷ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۴۳۶…

از دست ندهید
کارگزاری مفید