عمران خان ترور شد+ جزئیات

کدخبر: ۵۳۲۲۰۴
اقتصادنیوز: درپی تیراندازی امروز در منطقه «وزیر آباد» چند نفر از فعالان حزب تحریک انصاف و از چهره‌های سیاسی این حزب زخمی شدند و یک نفر کشته شد، عمران‌خان نخست وزیر سابق پاکستان نیز درپی تیراندازی زخمی شده است.
عمران خان ترور شد+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، از رسانه‌های پاکستانی، رهبران حزب تحریک انصاف اعلام کردند که عمران‌خان از یک عملیات ترور جان سالم بدر برده است. نیروهای امنیتی حاضر در محل یک مهاجم را بازداشت کردند.

 

 


درپی تیراندازی امروز در منطقه «وزیر آباد» چند نفر از فعالان حزب تحریک انصاف و از چهره‌های سیاسی این حزب نیز زخمی شدند و این حادثه تاکنون یک تلفات جانی داشته است.

گفته می‌شود عمران‌خان نخست وزیر سابق پاکستان نیز درپی تیراندازی زخمی شده اما وضعیت وی پایدار است و برای درمان به مکان امن منتقل شد.

این حادثه همزمان با هفتمین روز از تظاهرات ضددولتی در پاکستان رخ می‌دهد که به رهبری عمران‌خان به سمت اسلام‌آباد در حال حرکت است.

«شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان حادثه تیراندازی در تظاهرات عمران‌خان را به شدت محکوم کرد و از مقامات امنیتی و انتظامی خواست تا تحقیقات فوری درباره عوامل این حمله انجام دهند.
عمران‌خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان برگزاری انتخابات زودهنگام را از دولت در این کشور مطالبه می‌کند و تهدید کرده که اگر مطالبه مخالفان پذیرفته نشود تظاهرات ضددولتی با ورود به اسلام‌آباد تبدیل به یک تحصن طولانی مدت خواهد شد.

رهبران دولت ائتلافی پاکستان پیشنهاد مذاکره را به جناح مخالف به رهبری عمران‌خان ارائه کرده و همزمان هشدار دادند که دولت هرگز اجازه هرج و مرج در کشور و محاصره پایتخت به بهانه تظاهرات و فعالیت‌های سیاسی را نخواهد داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲ اردیبهشت

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی