درخواست مهم نماینده چابهار از مردم سیستان و بلوچستان/ عاملان در هر لباس و جایگاهی مجازات شوند / دشمن که کارش دشمنی است، پس هنر مسئولین کجاست؟

کدخبر: ۵۳۲۸۸۹
اقتصادنیوز: نماینده مردم چابهار با انتقاد از برخورد مسلحانه، خواستار همدردی مسئولان با مردم و مجازات عاملان حوادث زاهدان و خاش در هر لباس و جایگاهی شد.
درخواست مهم نماینده چابهار از مردم سیستان و بلوچستان/ عاملان در هر لباس و جایگاهی مجازات شوند / دشمن که کارش دشمنی است، پس هنر مسئولین کجاست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، معین‌الدین سعیدی نماینده چابهار و عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در جلسه نوبت عصر روز یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی در تذکری با اشاره به اتفاقات ۸ مهر زاهدان و اتفاقات اخیر در خاش گفت: بلوچستان مظلوم پاره تن ایران عزیز داغدار است؛ آن از جمعه خونین زاهدان و شهادت ده‌ها نمازگزار بی‌گناه و این از حادثه جانگداز خاش؛ احساسات مردمی که به تعبیر رهبری عزیز مرزداران غیور ایران هستند، جریحه‌دار شده است.

این سلاح‌های کشنده ارتش آمریکا را بشناسید+عکس

وی با انتقاد از برخورد مسلحانه، خواستار همدردی مسئولان با مردم و مجازات عاملان این حوادث در هر لباس و جایگاهی شد.

این نماینده مجلس با اشاره به آمار کشته‌شدگان ناآرامی‌های اخیر در بلوچستان اظهار کرد: دشمن که کارش دشمنی است، پس هنر مسئولین کجاست؟ آبروی نظام را با چند مسئول نامسئول گره نزنید؛ آنانی که هم به مردم جفا کردند و هم به نظام؛ ندای مردم داغدار استان را بشنوید و از آنها دلجویی کنید.

سعیدی همچنین خطاب به مردم سیستان و بلوچستان گفت: مردم سر فراز، پیش شرط توسعه حفظ امنیت است؛ شما همواره با حفظ وحدت باعث ناامیدی دشمن خارجی بوده‌اید؛ در این آوردگاه سخت هم اجازه ندهید غفلت بر وحدت غلبه کند و به دشمن بگویید که آرزوی تجزیه ایران را به گور خواهد برد.

برخی از نمایندگان مجلس از جمله علی خضریان، مجتبی توانگر، محمدتقی نقدعلی و تعداد دیگری از نمایندگان حین بیان تذکر سعیدی ضمن اعتراض به هیئت رئیسه خواستار بیان تذکر آیین‌نامه‌ای و همچنین ممانعت از ادامه صحبت نماینده چابهار شدند.

تیتر یک
کارگزاری مفید