انهدام ۸ گروهک داعشی

کدخبر: ۵۳۳۶۶۲
اقتصادنیوز: مدیریت کل نیروهای امنیت داخلی لبنان از انهدام 8 گروهک تروریسی داعشی خبر داد.
انهدام ۸ گروهک داعشی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مدیریت کل نیروهای امنیت داخلی لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که از ماه ژوئیه تا اکتبر طی عملیات پیش‌دستانه هشت گروهک تروریستی داعشی را در مناطق مختلف این کشور منهدم کرده است.

بیانیه تند انصارالله یمن در واکنش به سفر سفیر آمریکا به «حضرت‌موت»

پایگاه خبری العهد گزارش داد، در این بیانیه آمده است که این گروهک‌های وابسته به داعش برای انجام عملیات تروریستی در مراکز نظامی و تجمعات مذهبی و غیر نظامی در داخل لبنان برنامه ریزی کرده بودند.

مدیریت کل نیروهای امنیت داخلی لبنان در ادامه از بازداشت ۳۰ تروریست در جریان عملیات‌ های پیش‌دستانه و تحویل آنها به دستگاه قضایی این کشور خبر داد.

پیشتر  ارتش لبنان شماری از اعضای گروهک تروریستی داعش که در صدد انجام اقدامات تروریستی در این کشور بودند را بازداشت کرده بود.

ستاد فرماندهی ارتش لبنان ۱۲ آبان در این باره خاطرنشان کرد که نیروهای گشتی اداره اطلاعات در روز سه شنبه ۲۶ مهر یک شهروند لبنانی با نام اختصاری الف – خ را بازداشت کرد زیرا وی در تاریخ ۲۹ آبان ۱۴۰۰ به منظور پیوستن به گروهک تروریستی داعش و شرکت در نبردهایش رهسپار سوریه شده بود.

اداره مزبور با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که الف – خ به طور مخفیانه وارد لبنان شد و به نفع داعش شماری از افراد را بسیج کرد و برخی از آنها را به مناطق درگیری گسیل داشت و شمار دیگری از آنان را برای انجام اقدامات تروریستی در داخل لبنان آماده کرد و از نظر ذهنی و جسمی آنها را مهیا کرد و تسلیحات و نارنجک خریداری نمود و در اختیار آنها قرار داد تا اقدامات تروریستی انجام دهند. 

اداره اطلاعات لبنان توانست اعضای گروه مزبور را بازداشت کند که در راس آنها فردی با نام اختصاری ع – ر قرار دارد که در حال آماده شدن برای انجام اقدام تروریستی بود.

اداره مزبور تاکید کرد: بازجویی از افراد بازداشت شده زیرنظر نهاد ذیربط در قوه قضائیه  این کشور ادامه دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید