رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی؛

پیام‌های معنی‌دار سه رخداد مهم مرتبط با اسرائیل!

کدخبر: ۵۳۳۸۱۴
اقتصادنیوز: روز گذشته برخی رسانه‌های اسرائیلی از وقوع آتش سوزی گسترده در شرق «دیمونا»، اصلی‌ترین تأسیسات هسته‌ای تل آویو خبر دادند.
 پیام‌های معنی‌دار سه رخداد مهم مرتبط با اسرائیل!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نورنیوز، این آتش سوزی بزرگ در شهرک صهیونیست نشین «موشاف عیدان» در شرق دیمونا رخ داده، اما هنوز خبری در مورد تلفات جانی و خسارت مالی آن منتشر نشده است. بامداد چهارشنبه نیز رسانه‌ها از حمله هوایی به چند کامیون حامل سوخت در مرز عراق با سوریه خبر دادند. این کامیون‌ها به مقصد لبنان بارگیری شده بودند.

در حالی که برخی رسانه ها درابتدا حمله به کامیون‌های حامل سوخت را به آمریکا نسبت دادند، اما ارتش این کشور هرگونه دخالت واشینگتن در این اقدام را رد کرد.

پس از نپذیرفتن مسئولیت حمله به نفتکش‌های حامل سوخت از سوی آمریکا، انگشت اتهام به سمت رژیم صهیونیستی که سابقه دست زدن به چنین اقداماتی را نیز دارد، متمایل شد.

موضوع قابل توجه دیگر در این خصوص هم زمانی رخدادهای ذکر شده با اظهارات تهدید آمیز «بنی گانتز»، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی در خصوص توانایی این رژیم برای انجام عملیات علیه تأسیسات اتمی در ایران بود.

بنی گانتز در این رابطه اعلام کرده :«ما به آمادگی دست یافته‌ایم، قابلیت‌های (بیشتری) داریم که در حال توسعه آن هستیم. ما باید این گزینه را آماده کنیم.»

هنوز هیچگونه اظهار نظر رسمی در مورد ارتباط رخدادهای ذکر شده به یکدیگر، منتشر نشده، اما کارشناسان مطلع با تحلیل وقایع مشابه در گذشته،احتمال مرتبط بودن وقایع فوق به یکدیگر را که در فواصل زمانی معنی دار به‌وقوع پیوسته رد نمی‌کنند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

    اقتصادنیوز :نرخ دلار متشکل در ابتدای معاملات نقدی امروز وارد کانال ۳۴ هزار تومان شد و در محدوده ۳۴ هزار و ۱۰۰ تومان به…

کارگزاری مفید