تظاهرات گسترده به سیاست‌های مهاجرتی دولت سوناک

کدخبر: ۵۳۴۲۷۸
اقتصادنیوز: هزاران نفر از آلبانیایی‌های ساکن انگلیس در اعتراض به سیاست‌های مهاجرتی دولت ریشی سوناک دست به تظاهرات گسترده زدند.
تظاهرات گسترده به سیاست‌های مهاجرتی دولت سوناک

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هزاران نفر از آلبانیایی‌های ساکن انگلیس روز شنبه در اعتراض به سیاست‌های مهاجرتی دولت ریشی سوناک دست به تظاهرات زدند و وزیر کشور انگلیس را که به آمار بالای مهاجرت این افراد اعتراض کرده بود "نژادپرست" نامیدند.

معترضان مقابل ساختمان پارلمان انگلیس تجمع کرده و پرچم آلبانی را اطراف تندیس «وینستون چرچیل» نخست وزیر اسبق انگلیس بستند. گروهی از معترضان روی پل وستمینستر در مجاورت پارلمان تحصن کرده و باعث ایجاد ترافیک شدند.

طبق آمارهای منتشر شده، از هر ۱۰ پناهجوی غیرقانونی که به انگلیس مهاجرت کرده‌اند ۴ نفر آلبانیایی هستند.

سوئلا براورمن وزیر کشور انگلیس پیشتر در اظهاراتی که خبرساز شد ادعا کردکه فقط حزب محافظه‌کار نسبت به آنچه تهاجم مهاجران به انگلیس نامید جدی است. رسانه‌های محلی گزارش دادند که وزارت کشور انگلیس ۳۵۰ پناهجوی غیرقانونی را از کشور اخراج کرده که از این تعداد یک صد نفر آلبانیایی بوده‌اند.  وزیر کشور انگلیس گفت این اخراج‌ها "پیام روشنی" را به افرادی که به گفته او حق حضور در انگلیس را ندارند ارسال می‌کند.

دیلی میل چندی پیش گزارش داد که حدود ۱۰ هزار مرد مجرد از آلبانی تاکنون به صورت غیرقانونی با قایق های کوچک وارد انگلیس شده‌ و دولت یک ژنرال ارشد انگلیسی را برای رسیدگی به این مساله منصوب کرده است.

دن اوماهونی، فرمانده نیروهای مرزی انگلیس طی اظهاراتی در پارلمان گفت: دو سال پیش، ۵۰ آلبانیایی با قایق‌های کوچک وارد انگلیس شدند، این رقم سال گذشته ۸۰۰ نفر و امسال ۱۲۰۰۰ نفر بوده؛ که از این تعداد حدود ۱۰ هزار مرد مجرد هستند.

وی این افزایش را یک جهش تصاعدی نامید و گفت که تنها درصد کمی از مردان آلبانیایی که درخواست پناهندگی در انگلیس کردند، موفق بودند. اوماهونی عنوان کرد که "شمار بالایی از جنایات جدی و سازمان یافته" در انگلیس توسط باندهای سازمان یافته آلبانیایی انجام شده است.

این درحالیست که روزنامه تلگراف گزارش داد که دولت انگلیس یک ژنرال کهنه‌کار را که در جنگ بوسنی نیز خدمت کرده، به عنوان هماهنگ کننده ویژه مهاجرت غیرقانونی آلبانیایی استخدام کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید