وزیر دفاع انگلیس:

آزادسازی شهر «خرسون» یک شکست استراتژیک دیگر برای پوتین بود!

کدخبر: ۵۳۴۳۲۲
اقتصادنیوز: وزیر دفاع انگلیس عقب‌نشینی اخیر روسیه از شهر «خرسون» اوکراین را «یک شکست استراتژیک دیگر» است.
آزادسازی شهر «خرسون» یک شکست استراتژیک دیگر برای پوتین بود!

به گزارش اقتصادنیوز «بن والاس»، وزیر دفاع انگلیس گفت، عقب‌نشینی نیروهای ارتش روسیه از شهر خرسون اوکراین «یک شکست استراتژیک دیگر» برای مسکو است و وعده ادامه حمایت‌های لندن از کی‌یف را داد.

به نوشته خبرگزاری «نشنال نیوز»، روسیه اعلام کرد، روز جمعه عقب‌نشینی سربازانش از شهر خرسون را بدون هیچ گونه تلفاتی تکمیل کرده است.

بن والاس اعلام کرد: «ارتش روسیه در نتیجه حمله غیرقانونی خود متحمل تلفات جانی عظیم شده و تنها تحقیر و انزواطلبی بین‌المللی را کسب کرده است.»

پایگاه نشنال نیوز نوشت، تحلیلگران اطلاعاتی معتقدند روند خروج مسکو از خرسون احتمالا از 22 اکتبر زمانی که مقامات منصوب از جانب روسیه خواستار ترک شهر از سوی شهروندان شدند شروع شده بود. روز جمعه خبرگزاری «تاس» روسیه گزارش کرد،  بالغ بر 115000 غیرنظامی خرسون را ترک کردند.

نشنال نیوز در گزارش خود بیان داشت: اکنون انتظار می‌رود اوکراین به آزادسازی مناطق بزرگی از منطقه خرسون در سمت کرانه غربی رودخانه «دنیپرو» بپردازد و نیروهایش کنترل عمده این شهر را به دست بگیرند.

به نوشته این رسانه همچنین یک مشاور وزیر دفاع اوکراین هم اعلام کرد، در میان نیروهای روسیه «وحشت» وجود دارد اما هشدار داد این جنگ «هنوز تا پایان فاصله زیادی دارد.»

خرسون جزو اولین شهرهای اوکراین بود که در تجاوز روسیه درفوریه گذشته به این کشور توسط نیروهای ارتش روسیه اشغال شد.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۷ آذر

    اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
کارگزاری مفید