بهزاد نبوی: امیدوارم حکومت زودتر به عقلانیت برسد/ از اعمال خشونت و خونریزى اجتناب کنید

کدخبر: ۵۳۵۳۲۳
بهزاد نبوی گفت: با توجه به شرایط خطیرى که هم اکنون کشور در آن قرار دارد، امیدوارم حکومت هرچه زودتر به این عقلانیت برسد که با روشهاى دموکراتیک با اعتراضات مردمى برخورد کرده و از اعمال خشونت و خونریزى اجتناب کند.
بهزاد نبوی: امیدوارم حکومت زودتر به عقلانیت برسد/ از اعمال خشونت و خونریزى اجتناب کنید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، جمعى از اعضاى مجمع عمومى جبهه اصلاحات ایران عصر روز گذشته با حضور در منزل سید مصطفى تاجزاده با فخرالسادات محتشمى‌پور همسر این شخصیت سیاسى زندانى دیدار کردند.

دهه هشتادی ها را بشنوید و درخواست آنها برای آزادی را حمل بر برهنگی نکنید /چرا گلوی اینترنت را فشار می دهید؟

بهزاد نبوى، رئیس جبهه اصلاحات ایران در این دیدار ضمن جویا شدن وضعیت سلامتى و شرایط نگهدارى مصطفى تاجزاده در زندان از همسر وی، نسبت به وضعیت بحرانى کشور ابراز نگرانى کرده و گفت: با توجه به شرایط خطیرى که هم اکنون کشور در آن قرار دارد، امیدوارم حکومت هرچه زودتر به این عقلانیت برسد که با روشهاى دموکراتیک با اعتراضات مردمى برخورد کرده و از اعمال خشونت و خونریزى اجتناب کند.

آقای وزیر کشور، اگر ورود نیروهای امنیتی به دانشگاه ممنوع است، چه کسانی دانشجویان را بازداشت و ضرب و شتم کردند؟

رئیس جبهه اصلاحات همچنین با اشاره به اصولى از قانون اساسى، یادآور شد که اگر طى این سالها قانون اساسى مبناى اعمال حکمرانى ما قرار مى گرفت، اکنون کشور با چنین بحرانهایى روبرو نمى شد.

سپس فخرالسادات محتشمى پور با تأکید بر این که من و همسرم نیز همانند شما نگران شرایط بحرانى کشور هستیم، در باره وضعیت سلامتى و شرایط نگهدارى مصطفى تاجزاده توضیحاتی ارائه کرد. وی با غنیمت دانستن حضور نمایندگان احزاب اصلاح طلب در این دیدار، خاطره‌ای را که تاجزاده در یکى از ملاقاتهایش گفته بود، برای جمع نقل کرد: «به گفته تاجزاده در دوران اصلاحات از طرف مقامات بالا از آقاى یونسى وزیر اطلاعات وقت خواسته بودند با دو حزب مشارکت و نهضت آزادى برخورد کرده و در کل تشکیلات آنان را جمع کند. وزیر اطلاعات هم از نیروهاى تحت امر خود که داراى گرایش اصولگرایى نیز بودند، مى‌خواهد فعالیت‌های این احزاب را رصد و موارد خلاف قانون را گزارش کنند. کارشناسان مربوطه پس از مدتی تحقیق و بررسى گزارش می‌دهند که به هیچ مورد خلاف قانون برنخورده‌اند و این دو حزب کاملا در چارچوب قانون فعالیت مى‌کنند.»

آقای قالیباف، شما که از رئیس جمهور یک سوال نکردی، لااقل صدای معدود نمایندگان را قطع نکن/ باید وزیر کشور را استیضاح می کردی

فخرالسادات محتشمی‌پور بعد از ذکر این خاطره در ادامه گفت: «تاجزاده معتقد است حاکمیت وجود و فعالیت احزاب و تشکلهاى سیاسى و مدنى منتقد را تحمل نمى کند و در پى ایجاد محدودیت بیشتر و بلکه تعطیلى آنهاست. بنابراین احزاب تأثیرگذار باید مراقب تهدیدات و محدودیتهاى پیش روى خود باشند و تلاش کنند موجودیت خود را حفظ کرده و فعالیتهایشان را در چارچوب قانون گسترش دهند.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی