گفتگوی تلفنی 12 دقیقه ای اردوغان و نتانیاهو

کدخبر: ۵۳۵۴۰۸
اقتصادنیوز: نخست وزیر اسرائیل با رئیس جمهور ترکیه درباره تقویت روابط سیاسی و اقتصادی بین دو کشور رایزنی کردند.
گفتگوی تلفنی 12 دقیقه ای اردوغان و نتانیاهو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رسانه‌ها از رایزنی تلفنی نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی با رئیس‌جمهور ترکیه خبر دادند.

بنا بر گزارش منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی از قبیل «کان نیوز»، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه این رژیم با رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه گفت‌و‌گو کرد.

اردوغان از احتمال بازنگری در روابط با سوریه خبر داد

بنا بر این روایت، نتانیاهو و اردوغان به مدت 12 دقیقه گفت‌و‌گوی تلفنی داشتند و در این گفت‌و‌گو، درباره «طُرُق تقویت روابط اقتصادی و سیاسی» بین رژیم صهیونیستی و ترکیه صحبت کردند.

این رایزنی تلفنی در شرایطی انجام شده که در تاریخ یازدهم آبان ماه، رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد که فارغ از نتیجه انتخابات رژیم صهیونیستی، آنکارا خواهان حفظ روابط با تل‌آویو به صورتی پایدار است.

رجب طیب اردوغان در یک مصاحبه تلویزیونی تصریح کرده بود: «ما انتظار داریم که روابطمان با اسرائیل بر مبنای احترام متقابل به حساسیت‌ها و منافع مشترک به صورتی پایدار حفظ شود، فارغ از اینکه (نتیجه) انتخابات (در فلسطین اشغالی) چه می‌شود».

تاکید رئیس‌جمهور ترکیه بر حفظ روابط با رژیم صهیونیستی در حالی انجام شده که آنکارا پیش از این، میزبان«اسحاق هرتزوگ» رئیس‌ رژیم صهیونیستی بود و اخیرا هم «بنی گانتز» وزیر جنگ این رژیم در آنکارا با اردوغان دیدار داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید