نخست وزیر انگلیس به اوکراین رفت

کدخبر: ۵۳۵۸۱۶
اقتصادنیوز: ریشی سوناک در سفری از قبل اعلام نشده به کی یف رفت و با ولودیمیر زلنسکی دیدار دوجانبه ترتیب داد.
نخست وزیر انگلیس به اوکراین رفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در ادامه حمایت‌های غرب از اوکراین و تشدید فشار آنها علیه روسیه، نخست‌وزیر انگلیس در سفری از قبل اعلام نشده به کی‌یف رفته و با رئیس‌جمهور اوکراین دیدار کرده است.

منابع رسانه‌ای در انگلیس از قبیل خبرنگار ارشد دیپلماتیک «فایننشال تایمز» خبر دادند که نخست‌وزیر جدید این کشور به کی‌یف سفر و با ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین دیدار کرده است.

بنا بر این گزارش‌ها، ریشی سوناک در سفری از قبل اعلام نشده به پایتخت اوکراین رفت و با ولودیمیر زلنسکی دیدار دوجانبه ترتیب داد.

ولودیمیر زلنسکی در دیدار با سوناک خطاب به نخست‌وزیر جدید انگلیس از حمایت‌های لندن از کی‌یف و فشارهای انگلیسی‌ها علیه روسیه تمجید کرد.

رئیس‌جمهور اوکراین گفت: «از روز اول جنگ، اوکراین و بریتانیا قوی‌ترین متحد بوده‌اند...ما درباره مهم‌ترین موضوعات برای هر دو کشورمان و برای امنیت جهانی صحبت کردیم».

سفر ریشی سوناک به کی‌یف در شرایطی انجام شده که از زمان نخست‌وزیری بوریس جانسون و «لیز تراس»، لندن به رغم مشکلات اقتصادی شدید انگلیسی‌ها به شدت در حال ارائه انواع حمایت‌های تسلیحاتی، اطلاعاتی و مالی به اوکراین بوده و نخست‌وزیر جدید هم بر تداوم این حمایت‌ها تاکید کرده است.

تیتر یک
کارگزاری مفید