هشدار «فیصل المقداد» درباره اقدامات یکجانبه برخی کشورها

کدخبر: ۵۳۶۷۷۹
اقتصادنیوز: وزیر خارجه سوریه درخصوص آثار فاجعه بار تجاوزات ترکیه و سرقت نفت و محصولات کشاورزی سوریه توسط ایالات متحده هشدار داد.
هشدار «فیصل المقداد» درباره اقدامات یکجانبه برخی کشورها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه در دیدار با «خالده بوزار» دستیار دبیر کل سازمان ملل متحد و مدیر منطقه ‌ای برنامه توسعه‌ این سازمان در کشورهای عربی، درباره آثار فاجعه بار تجاوزات ترکیه و سرقت نفت و محصولات کشاورزی سوریه توسط آمریکا هشدار داد.

سفر یک مقام اسرائیلی به آمریکا ناتمام ماند / علت چیست؟

خبرگزاری سانا گزارش داد، وزیر خارجه سوریه در این دیدار به همکاری بین سوریه و برنامه توسعه سازمان ملل اشاره کرد و درباره آثار فاجعه ‌بار اقدامات یکجانبه تحمیلی برخی کشورها، سرقت نفت و محصولات کشاورزی توسط اشغالگران آمریکایی و تجاوزات ترکیه هشدار داد.

طرفین در این دیدار بر ضرورت تقویت همکاری به ویژه برای بهبود بخش برق، بهداشت، آب، آموزش و فاضلاب که در قطعنامه شماره ۲۶۴۲ نیز ذکر شده، تأکید کردند.

وزیر خارجه سوریه همچنین تاکید کرد که نباید ارائه کمک ‌های انسانی را به روند سیاسی گره زد.

دستیار دبیر کل سازمان ملل متحد و مدیر منطقه ‌ای برنامه توسعه‌ این سازمان در کشورهای عربی، نیز بر اهمیت تداوم هماهنگی و همکاری بین دولت سوریه و برنامه توسعه سازمان ملل به منظور تحقق نتایج مطلوب به خصوص فراهم کردن زمینه مناسب برای بازگشت آوارگان به خانه‌ ها، روستاها و شهرهای خود تأکید کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید