فوری/ سرور مرکزی قطارهای اسرائیل هک شد

کدخبر: ۵۳۷۳۹۶
گروه عبری تسنیم: به دنبال هک سرور مرکزی قطارهای اسرائیل، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد حرکت تمامی قطارها تا ساعت ۹ شب به حال تعلیق درآمد.
فوری/ سرور مرکزی قطارهای اسرائیل هک شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی که اولین رسانه اعلام کننده این خبر بود، اعلام کرد، به دلیل از مدار خارج شدن سرور مرکزی قطارهای اسرائیل حرکت تمام قطارها حداقل تا ساعت 9 شب شنبه به تعلیق در آمده است.

سخنگوی دولت: دشمنان ما از دانش‌آموزان می‌ترسند

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم از سردرگمی مهندسان قطارهای اسرائیل سخن گفته و خبر داد: مهندسان قطار اسرائیل در حال مشورت با تمامی همکاران خود در سرتاسر جهان هستند تا بتوانند اختلال به وجود آمده را در اسرع وقت کشف و برطرف کنند.

این رسانه به نقل از شرکت قطارهای اسرائیل توصیه کرد مردم تا اطلاع ثانوی از وسائط نقلیه جایگزین برای نقل و انتقال خود استفاده کنند.

معاریو هم در گزارشی اعلام کرد، این اختلال کاملا غیر عادی بوده و سرور مرکزی هدایت کننده قطارها به طور کامل از دسترس خارج شده است، همین امر هم باعث شد تا مسئولین اجازه حرکت قطارها را تا اطلاع ثانوی ندهند، در حالی که امکان تمدید توقف حرکت قطارها برای فردا هم وجود دارد.

روزنامه یدیعوت احارانوت هم نوشت: لغو حرکت قطارها در حالی اعلام شد که بسیاری از افراد (بعد از پایان تعطیلات روز شنبه) در مسیر رسیدن به ایستگاه‌ها بودند، هنوز هم مشخص نیست که علت وقوع این امر چه بوده و چه زمانی قطارها اجازه حرکت پیدا خواهند کرد.

یدیعوت احارانوت در ادامه خبر داد، سرور از کار افتاده مسئولیت حفظ امنیت حرکت قطارها را داشته و در واقع اتاق کنترل حرکت تمامی قطارها محسوب می‌شود.

رسانه‌های عبری زبان بدون اشاره به احتمال حمله سایبری از هرج و مرج و اختلال بزرگ در حرکت قطارها در تمام اسرائیل سخن می‌گویند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید