هشدار صریح مجارستان به کشورهای عضو ناتو

کدخبر: ۵۳۸۳۴۰
اقتصادنیوز: وزیر خارجه مجارستان در دومین روز برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو هشدار داد ناتو نباید به یک بلوک ضدچینی تبدیل شود.
هشدار صریح مجارستان به کشورهای عضو ناتو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «پتر سیارتو» وزیر خارجه مجارستان امروز چهارشنبه در دومین روز از برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو در بخارست به این سازمان نظامی هشدار داد تا با توجه به اوضاع امنیتی جاری در جهان، از تبدیل شدن به یک بلوک ضد چین خودداری کنند.

اتهام آمریکا به مرد آلابامایی به بهانه دور زدن تحریم‌ها علیه ایران

اسپوتنیک گزارش داد، وزیر خارجه مجارستان در این خصوص گفت: امروز، مفهوم راهبردی ناتو در رأس دستور کار نشست وزرای این سازمان قرار دارد. روابط با چین، امنیت انرژی، حفاظت از زیرساخت های حیاتی. ما نمی خواهیم ناتو به یک بلوک ضدچینی تبدیل شود. نیازی به ایجاد خطر جنگ سرد جدید وجود ندارد.

وزارت دفاع آذربایجان یک بیانیه صادر کرد

«پتر سیارتو» در این باره اضافه کرد: مجارستان به وضوح ثابت می کند که همکاری [با چین] بر اساس احترام متقابل امکان پذیر است.

وزرای خارجی کشورهای عضو ناتو روزهای ۲۹ تا ۳۰ نوامبر (دیروز و امروز) در شهر بخارست پایتخت رومانی، تشکیل جلسه دادند تا درباره بحران اوکراین و نحوه کمک رسانی ادعایی به آن و همچنین «چالش‌ های ناشی از چین» بحث و گفتگو کنند.

تیتر یک
  • پیش‌بینی راجکت سندیکیت از نتیجه رقابت چین وهند

    اقتصادنیوز: از آن‌جایی که هند در حال بررسی چگونگی استفاده حداکثری از مزیت جمعیتی خود بوده، چین اولین کاهش سالانه جمعیت…

از دست ندهید
کارگزاری مفید