سرخط مهمترین خبرهای سیاسی 24 ساعت اخیر؛

پس لرزه دیدار اژه ای با اصلاح طلبان /2 وزیر در صف استیضاح!

کدخبر: ۵۳۸۴۱۰
اقتصادنیوز در گزارش زیر مروری بر مهم ترین خبرهای سیاسی 24 ساعت اخیر کرده است
پس لرزه دیدار اژه ای با اصلاح طلبان /2 وزیر در صف استیضاح!

به گزارش اقتصادنیوز، نشست غیرعلنی نمایندگان با رئیس قوه قضائیه، گزارش قالیباف از عملکرد مجلس و از سوی دیگر احتمال استیضاح دو وزیر دیگر رئیسی از خبرهای مهم 24 ساعته گذشته بودند که در این «بسته خبری اقتصادنیوز» به آنان اشاره شده است. 

 پس لرزه دیدار اژه ای با اصلاح طلبان

در تاریخ 30 آبان خبری در خصوص نشست هیات رئیسه جبهه اصلاحات ایران از جمله بهزاد نبوی، جواد امام، الیاس حضرتی، محمود صادقی و حسین مرعشی با رئیس قوه قضائیه و علی شمخانی منتشر شد که این دیدار بازتاب هایی را در پی داشت. 

مینا یعقوبی دوبار اقدام به خودکشی کرد /او با اخذ وثیقه فعلا آزاد است

روز گذشته در جلسه غیرعلنی نمایندگان مجلس با محسنی اژه ای، برخی از نمایندگان مطالبات خود را از وی بیان کردند. بنا به اظهارات احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، یکی از نمایندگان درباره دیدار اژه ای با جمعی از اصلاح طلبان زبان به انتقاد و اعتراض گشود که پاسخ رئیس قضا قابل تامل بود. بیگی در این باره گفت: وقتی یکی از نمایندگان ایشان را خطاب قرار داد که تو با فلان افراد نشست و جلسه برگزار کردی ایشان در پاسخ فرمودند که: این حق طبیعی من و حق طبیعی آن‌هاست که بتوانند موضوعات خودشان را مطرح کنند، با شما هم حاضرم این جلسه را برگزار کنم و من متعجبم شما به عنوان قانونگذاران به جای اینکه پافشاری به اعمال و اجرای قانون داشته باشید، دارید مطالبه‌ای غیر از تکلیف قانونی خود مطرح می‌کنید.

پدر حسین رونقی: درباره بیماری پسرم اغراق نشده؛ حالش واقعا خوب نیست

گزارش قالیباف از عملکرد مجلس

اما در جلسه علنی روز گذشته مجلس و در آستانه روز مجلس، محمدباقر قالیباف گزارشی از عملکرد مجلس یازدهم ارائه کرد.

گزارش مهم قالیباف خطاب به مردم/ برنامه اصلی مجلس برای خنثی سازی تحریم ها

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس یازدهم اولویت خود را در درجه اول به اقتصاد و در درجه دوم به مسائل زمین مانده در حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی داده است، خاطرنشان کرد: بر همین اساس، مجلس یازدهم به منظور رفع تحریم، قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را تصویب کرد و برای خنثی سازی تحریم، برنامه اصلی خود را تصویب بسته «تحول در قوانین اقتصادی» کشور قرار داد که تاکنون بخش مهمی از این قوانین را تصویب کرده و بقیه در مسیر تصویب قرار دارد تا ریل گذاری لازم برای چرخیدنِ چرخِ اقتصاد انجام گیرد و نیازهای قانونیِ دستگاه های اجرایی برای حل مسائل اقتصادی مردم برطرف شود.

قالیباف در بخش دیگر از سخنان خود به عملکرد مجلس در حوزه مسکن، اصلاح نظام مالیاتی،کشاورزی، حمایت از تولید داخلی، بهبود فضای کسب و کار و... پرداخت.

استیضاح وزرای رئیسی 

عملکرد وزرای رئیسی بعد از گذشت نزدیک به 15 ماه از عمر دولت همچنان زیر ذره بین منتقدان است. انتقاداتی که در نهایت کار را به تغییر دو وزیر در این مدت کشانده است.

چند روز پیش جلال رشیدی کوچی، با اعلام اینکه چند نفر از وزرا هستند که به نظر می‌رسد مجلس نسبت به عملکردشان نگاه مثبت ندارد، از استیضاح 2 یا 3 وزیر دولت که در صدر آنها وزیر بهداشت بود، خبر داد.

روز گذشته نیز سیدکریم حسینی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با ارائه توضیحاتی درباره استیضاح وزیر بهداشت و عملکرد وی در این حوزه گفت: وزارت بهداشت هم به صورت کلامی و هم در عملکرد از مردم به دلیل بحث دارو و مشکلات به وجود آمده عذرخواهی کند.

وی همچنین در ادامه اظهارات خود از تصمیم مجلس برای استیضاح وزیر صمت در خصوص عملکرد ضعیف وی در حوزه واردات خودرو خبر داد.

ادعای رابرت مالی درباره ایران

در این میان هشدار روسیه درباه برجام،  اظهارات جدید رابرت مالی درباره ایران، جلسه ضرغامی با عارف، باهنر و محمد صدر و واکنش جوبایدن به باخت ایران مقابل تیم آمریکا از دیگر خبرهای مهم 24 ساعت اخیر بود. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۴ مرداد

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی