یامین‌پور:

«نه به حجاب اجباری» آغازی برای فرو ریختن نظام اخلاقی است

کدخبر: ۵۴۰۱۴۲
اقتصادنیوز: معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: «نه» به حجاب اجباری را یک پروژه می‌بینیم؛ «نه به حجاب اجباری» آغازی برای فرو ریختن نظام اخلاقی و اجتماعی ما است.
«نه به حجاب اجباری» آغازی برای فرو ریختن نظام اخلاقی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وحید یامین‌پور در آیین بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) ضمن تبریک این روز در جمع دانشجویان اظهار کرد: نقطه درخشان جنبش دانشجویی مربوط به دوره استعمارستیزی است.

پوتین هشدار داد / جنگ هسته‌ای در راه است؟

وی با بیان اینکه یک بخش جدی از جنبش‌های دانشجویی مربوط به جنبش چپ در دانشگاه‌های جهان است، افزود: ما در موضوع جنبش دانشجویی در سه دهه اخیر با یک تقلب مواجه هستیم؛ یعنی جنبش دانشجویی آرام آرام به بازیگری برای جریانی که قبلا علیه آن جریان به پا خاسته بودند، تبدیل شده است.

یامین‌پور با اشاره به اینکه در مقاطعی عملا برآیند نیروی جنبش دانشجویی همراستا شد با نیرویی که علیه آن قیام کرده بود، خاطرنشان کرد: بعد از فروپاشی بلوک شرق، این موضوع جدی‌تر شد و نظام تک‌قطبی و ایده جهانی آمریکا مبنی بر اینکه چیزی در جهان باقی نخواهد ماند به جز لیبرال دموکراسی و نظم نوین جهانی، مطرح شد. 

وی افزود: یکی از ابزارهایی که استعمار فرانو دارد، جنبش‌های دانشجویی تقلبی است. اگر استعمار قبلا با لشکرکشی نظامی اتفاق می‌افتاد، الآن با رژیم سلطه تصاویر، اخبار و رسانه اتفاق می‌افتد. در واقع با تأثیر رسانه‌ها و تولید نیروهای استعمار از مردم کشور هدف، دیگر نیازی به لشکرکشی نیست.

سپاه پاسداران اطلاعیه داد / درخواست فوری از قوه قضائیه

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه رژیم سلطه رسانه، نیاز امپریالیسم را برای جنگ‌های رو در رو مرتفع کرده است، عنوان کرد: چرا که از دل آن مردم می‌تواند برای خودش سرباز خلق کند و نفوسی که برای آن‌ها باید بجنگد، از خودِ ملت مورد هدف، ایجاد کند. 

یامین‌پور با اشاره به مطالعات پسااستعماری و شرق‌شناسی، بیان کرد: غرب در دوره پسااستعمار، شرق را خلق کرد؛ یعنی تصویری که شرق دارد را غرب ایجاد کرده و در آن شرق به مثابه یک جغرافیای عقب‌مانده، خارج از زمان و مکان، عاری از ارزش‌های مدرن بشری روایت می‌شود.

وی تصریح کرد: سالانه تیراندازی‌های مختلفی در آمریکا در مدارس رخ می‌دهد ولی هیچ موقع تصویری از خود جنایت و خوریزی‌ها در آن نمی‌بینیم و حتی یک بار بخش خبری تصویری از جنازه نشان نمی‌دهد. این را مقایسه کنید با تصویری که از ما مخابره می‌شود.
نگویید آنچه غرب مخابره می‌کند به ما چه ربطی دارد! ما در دوران سیطره رسانه‌ها، خود را در آینه غرب می‌بینیم و می‌شناسیم. غرب ما را به عنوان دیگری خود، دیگریِ عقب‌مانده و تربیت نشده، خلق کرده و همین تصویر را به خود ما صادر کرده است.

یامین‌پور تأکید کرد: خطرناک‌تر از بمب‌هایی که برای صدور دموکراسی آمریکایی بر سر خاورمیانه ریخته شده و می‌شود، درک وارونه و یأس‌آلودی است که ما با هجمه رسانه‌ای آن‌ها از خود پیدا می‌کنیم. یک ملت که تخیلی از آینده نداشته باشد، آینده‌ای ندارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نظام نمی‌تواند نسبت به بعضی از موضوعات بازاندیشی کند؟، گفت: بله، بازاندیشی می‌کند. آن‌هایی که می‌گویند «حجاب اجباری نه»، این «نه»، فقط «نه» به حجاب اجباری است؟ ما این «نه» به حجاب اجباری را یک پروژه می‌بینیم؛ «نه به حجاب اجباری» آغازی برای فرو ریختن نظام اخلاقی و اجتماعی ماست. با این تفصیل آیا نظام حق این را ندارد که از ابتدا جلوی طرح را بگیرد؟

تیتر یک
  • در نظرخواهی کیتکونیوز مطرح شد

    اقتصادنیوز: تازه ترین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز نشان می‌دهد که هم تحلیلگران وال استریت و هم سرمایه‌گذاران مین…

از دست ندهید
کارگزاری مفید