زمان به پایان رسیدن جنگ اوکراین از زبان پوتین

کدخبر: ۵۴۰۲۱۵
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در نشستی با اعضای شورای توسعه جامعه مدنی و حقوق بشر (HRC) روسیه گفت که عملیات ویژه نظامی یک فرآیند طولانی است، اما در حال حاضر نتایج قابل توجهی به همراه داشته است.
زمان به پایان رسیدن جنگ اوکراین از زبان پوتین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشستی با شورای جامعه مدنی و حقوق بشر در مورد نتایج عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین گفت: برخی نتایج ممکن است پس از مدتی طولانی خود را نشان دهند. قلمروهای جدیدی ظاهر شده‌اند. این یک نتیجه قابل توجه برای روسیه است. اینها سوالات جدی است. دریای آزوف را در نظر بگیرید که به دریای داخلی روسیه تبدیل شده است. این خیلی جدی است.

رئیس‌جمهور روسیه گفت: البته، ممکن است این یک روند طولانی باشد. مسکو چاره‌ای جز مداخله در فوریه برای دفاع از جمهوری‌های دونباس یعنی دونتسک و لوهانسک - که به همراه بسیاری از مناطق خرسون و زاپوریژیا به الحاق به روسیه رای داده‌اند، نداشت. این مناطق جدید یک دستاورد بزرگ برای روسیه است. حتی پتر کبیر به دنبال دسترسی به دریای آزوف بود.

پوتین گفت: مهمتر از همه، مردمی که در آنجا زندگی می کنند در یک همه پرسی نشان دادند که می خواهند در روسیه باشند و احساس می‌کنند که بخشی از جهان ما هستند. آنها اکنون با ما هستند، میلیون ها نفر از آنها، و این بزرگترین نتیجه است.

وی همچنین گفت که بحث در مورد بسیج بیشتر «هیچ فایده‌ای» ندارد، زیرا بیش از ۳۰۰۰۰۰ نیروی ذخیره فراخوانده شده برای تکمیل رده‌های ارتش کاملاً کافی است.

رئیس جمهور روسیه همچنین گفت که رهبران اروپای غربی که اکنون به عملیات نظامی اعتراض می کنند، وقتی به آنها یادآوری می‌شود که کشورهایشان قرار بود روند صلح در اوکراین را از سال ۲۰۱۴ تضمین کنند، "سکوت می‌کنند".

رهبران اتحادیه اروپا درست قبل از اینکه ناسیونالیست های مورد حمایت غرب با خشونت قدرت را در فوریه همان سال به دست گیرند، برای پایان مسالمت آمیز ناآرامی های میدان مذاکره کردند. فرانسه و آلمان بعداً در مورد صلح بین کی‌یف و جمهوری‌های دونباس در مینسک مذاکره کردند، اما هیچ کاری برای حمایت یا ترویج آن انجام ندادند. در اوایل سال جاری، پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهور سابق اوکراین آشکارا اعتراف کرد که آتش‌بس تاکتیکی برای خرید زمان است تا کی‌یف بتواند ارتشی برای راه‌حل نظامی ایجاد کند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید