توافق جدید ضدروسی اتحادیه اروپا و گروه هفت

کدخبر: ۵۵۱۸۱۸
اقتصادنیوز: کشورهای گروه هفت پیشنهاد اتحادیه اروپا برای اعمال سقف قیمتی 100 تا 110 دلار به ازای هر بشکه گازوئیل را پذیرفته است.
توافق جدید ضدروسی اتحادیه اروپا و گروه هفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، یکی از مقامات گره هفت اعلام کرد که این گروه پیشنهاد اتحادیه اروپا برای تعیین سقف قیمت 100 تا 110 دلار برای هر بشکه گازوئیل صادراتی روسیه را پذیرفته است.

اعتراف آلمان به ناتوانی در جایگزینی تسلیحات ارسالی به اوکراین

بلومبرگ گزارش داد، کمیسیون اروپایی قبلاً پیشنهاد اعمال سقف قیمت 100 دلار در هر بشکه برای گازوئیل روسیه را داده بود که کشورهای عضو گروه هفت به دنبال اعمال سقف قیمتی بیشتر بودند.

کشورهای عضو گروه هفت نگران آن بودند که اعمال سقف قیمتی پایین به افزایش قیمت گازوئیل منجر شده و باعث اختلال در توزیع این حامل انرژی در سطح اروپا شود.

البته مذاکرات در این زمینه بین اروپا و گروه هفت در جریان است و انتظار می‌رود یک توافق برای اعمال سقف قیمت بر گازوئیل روسیه و فروش آن به کشورهای ثالث از ابتدای ماه فوریه سال جاری حاصل شود.

به گزارش بورس انرژی اروپا هر بشکه گازوئیل در معاملات روز گذشته در قاره سبز 125 دلار به فروش رسیده است. 

درخواست اوکراین از غرب برای بمباران کریمه

از ماه دسامبر سال گذشته اعمال محدودیت سقف قیمت 60 دلار در هر بشکه برای نفت روسیه از سوی اتحادیه اروپا کشورهای عضو گروه هفت و استرالیا اعمال شده است. اروپا همچنین از روز 5 فوریه واردات فرآورده‌های نفتی از روسیه را تحریم خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی