حملات عربستان به مناطق مرزی در شمال یمن

کدخبر: ۵۵۲۷۹۱
اقتصادنیوز: منابع یمنی روز چهارشنبه از شهادت و زخمی شدن چند غیرنظامی در حمله عربستان به مناطق مرزی در شمال یمن خبر دادند.
 حملات عربستان به مناطق مرزی در شمال یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، منابع یمنی از شهادت و زخمی شدن چند غیرنظامی در حمله عربستان سعودی به مناطق مرزی در صعده واقع در شمال یمن خبر دادند.

المسیره گزارش داد، منابع یمنی اعلام کردند که در حمله سعودی‌ها به منطقه آل مقنع در بخش مرزی المنبه واقع در استان صعده دو غیرنظامی شهید و ۴ نفر دیگر مجروح شدند.

همچنین یک مهاجر آفریقایی هم در بخش المنبه زخمی شد و به بیمارستان منتقل گردید.

منابع یمنی در عین حال از زخمی شدن دو نفر و انتقال آنها به بیمارستان رازح درپی بمباران توپخانه ای بخش مرزی شدا توسط عربستان سعودی خبر دادند.

لازم به ذکر است که عربستان از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

این کشورها پس از ۷ سال تجاوز به یمن و کشتار هزاران نفر و تخریب زیرساخت‌های این کشور نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه به دنبال ضربات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به عمق خاک آن‌ها مجبور به پذیرش آتش بس شدند.

آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است، به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد پیش از این یک بار تمدید شده بود. تمدید ۲ ماهه این آتش بس ۱۱ مرداد ماه به پایان رسید که مجدداً تمدید شد و ۱۰ مهر بدون دستیابی به توافقی جدید به خاطر زیاده خواهی‌های سعودی‌ها و برآوردن نکردن مطالبات مشروع ملت یمن پایان یافت و تمدید نشد.

بخش تجارت خارجی وزارت صنعت و معدن دولت نجات ملی یمن با انتشار گزارشی مجموع خسارات و ضررهای وارده به تجارت خارجی یمن در بازه زمانی ۲۰۱۵ تا پایان سال ۲۰۲۱ را ۶۴.۷ میلیارد دلار عنوان کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید