پس لرزه رزمایش هوایی آمریکا و کره جنوبی

تهدید اتمی آمریکا از سوی کره شمالی /تمایلی به گفتگو با واشنگتن نداریم

کدخبر: ۵۵۲۸۳۹
همزمان کره شمالی در واکنش به رزمایش آمریکا و کره جنوبی هشدار داد که هرگونه اقدام نظامی آمریکا علیه این کشور، با شدیدترین واکنش از سوی پیونگ‌یانگ همراه خواهد شد.
تهدید اتمی آمریکا از سوی کره شمالی /تمایلی به گفتگو با واشنگتن نداریم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، همزمان با آغاز رزمایش هوایی گسترده آمریکا و کره جنوبی، دولت پیونگ‌یانگ نیز هشدار داد که هرگونه اقدام نظامی واشنگتن با شدیدترین واکنش مواجه خواهد شد.

ارتش کره جنوبی بامداد پنجشنبه طی بیانیه‌ای از آغاز رزمایش نظامی مشترک نیروی هوایی این کشور با ارتش آمریکا خبر داد.

در این بیانیه آمده است که رزمایش مذکور با هدف ارتقای قابلیت تعامل بین ارتش‌های آمریکا و کره جنوبی برگزار شده و نشان‌دهنده ظرفیت اتحاد دو کشور برای مقابله با تهدیدهای کره شمالی است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، در این رزمایش جنگنده‌ها و هواپیماهای نظامی دو کشور از جمله بمب‌افکن‌های بی-۱، جنگنده‌های اف-۲۲ و اف۳۵ حضور دارند.

همزمان کره شمالی نیز در واکنش به این رزمایش هشدار داد که هرگونه اقدام نظامی آمریکا علیه این کشور، با شدیدترین واکنش از سوی پیونگ‌یانگ همراه خواهد شد.

وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای توضیح داد: «تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود ادامه می‌دهد، کره شمالی هم تمایلی به برقرای تماس یا گفتگو با آنها نخواهد داشت».

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» کره شمالی همچنین تهدید کرد که مقابله با تحرکات نظامی آتی آمریکا ذیل اصل «سلاح اتمی علیه سلاح اتمی و جنگ تمام عیار علیه جنگ تمام عیار» خواهد بود.

در این بیانیه همچنین آمده است: «اگر آمریکا به وارد کردن دارایی‌های راهبردی [نظامی] به شبه‌جزیره کره و اطراف آن ادامه دهد، کره شمالی هم فعالیت‌های بازدارنده خود را بدون کوچکترین شکستی، واضح‌تر می‌کند».

پیش از این، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا طی سفر به سئول، خبر داد که واشنگتن استقرار تسلیحات پیشرفته نظیرجنگنده‌ها و بمب افکن‌ها در شبه جزیره کره را افزایش خواهد داد. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی